Sice krátký, ale skvělý britský závod v podání Toniho Elíase

Španěl Gresiniho Hondy po startu vedl pole jezdců MotoGP.
V případě Toniho Elíase z týmu San Carlo Honda Gresini byl závod v britské Grand Prix sice pro něho krátký, ale to co v té době předváděl se snad nedá nazvat jinak než senzačním výkonem, který jsme u tohoto Španěla neviděli už hodně dlouho.

Elías startoval z osmé pozice na startovním roštu, ale start v jeho podání překvapil nejednoho z jezdců před ním a tak šel Elías okamžitě do čela závodního pole královské kubatury, kde vydržel do třetího kola. Potom ale postupně ztrácel pozice až se zastavil na pátém místě.

To ovšem nic nezměnilo na jeho apetitu si smlsnout na jezdcích před ním a v osmém kole se mu podařilo přejet čtvrtého Pedrosu s tovární Hondou. Bohužel hladké pneumatiky na mokrém a studeném asfaltu Donington Parku byly nebezpečnou kombinací pro všechny jezdce a Toni Elías se stal v osmém kole její první obětí.

Španělova Honda se jen na okamžik dotkla zadním kolem bílé čáry lemující trať v místech vysokorychlostní Schwantzovy zatáčky a sen na zopakování nádherného vítězství z Estorilu 2006 se aspoň na nějakou dobu rozplynul v moři jisker a štěrku únikové zóny.

„Můj pád byla opravdová smůla, protože jsem cítil, že dneska máme na dobrý výsledek,“ řekl Toni Elías. „Opravdu jsem zklamaný za všechny v týmu. Skvěle jsem odstartoval a měl skutečně perfektní rychlost, ale zadní kolo mi bohužel najelo trošku na bílou čáru a ta byla tak kluzká, že jsem spadnul.“

„Přinejmenším bylo moc hezké jet na předních příčkách a dokonce nějakou dobu jet ve vedení závodu. Když jsem jel za Rossim, byl jsem naprosto v pohodě a dokázal jeho rychlost akceptovat. To je něco, co si myslím, že jsem mohl dokázat až do konce.“

„Nechci teď přemýšlet nad tím, co mohlo být kdyby, protože po dnešku je pro nás nejdůležitější zpráva ta, že jsme závodili s chlapy na předních příčkách a víme, že to dokážeme,“ řekl Toni Elías, který teď bojuje nejen v samotných závodech, ale také o místo v týmu San Carlo Honda Gresini.
15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.