Simoncelli: Honda je nejlepší volba

Ital dostal nabídku také od Tech 3 Yamaha, ale vybral si Hondu.
Pro Marca Simocelliho, který spolu s Faustem Gresinim ve středu oznámili podepsání smlouvy pro rok 2010, je Honda z jeho pohledu tím nejlepším možným řešením. Ital se pro Hondu rozhodl i přesto, že v posledních sezonách byla poražena Yamahou a Ducati, ale to mu nevadí a možná je to ta správná výzva, kterou chce po přestupu do MotoGP podstoupit.

Italská média naznačují, že Simoncelli, který titul mistra světa v třídě do 250ccm získal v minulém roce, má smlouvu s Hondou a dostane pro rok 2010 u Gresiniho k dispozici tovární specifikaci, protože dle nových změn v pravidlech, nováček v královské kubatuře nemůže ve svém premiérovém roce jet v barvách továrního týmu.

Simoncelli připustil, že měl rovněž nabídku od týmu Yamahy Monster Tech 3, ale nakonec se rozhodnul pro Hondu, kde měl pocit, že tato spolupráce bude pro něho výhodnější.

„Rozhodl jsem se rychle také proto, že jsem chtěl mít čistou hlavu a nemyslet už na to,“ řekl Simoncelli pro Gazzetta dello Sport. „ A proč Honda? Jejich nabídka se mi líbila o něco víc. Děkuji Yamaze a Herve Poncharalovi o zájem, který o mě projevili, ale tato možnost se mi jeví jako nejlepší.“

„Možná v této chvíli Yamaha vypadá jako o něco lepší motocykl, ale myslím, že Honda, mám na mysli tovární, je velmi konkurenceschopná,“ řekl Simoncelli.

Teď, když má jezdec Metis Gilery Marco Simoncelli svou budoucnost v MotoGP jistou se jak sám uvedl, plně zaměří na zbytek sezony v čtvrtlitrové kubatuře. Momentálně je v šampionátu pátý, na vedoucího Bautistu ztrácí sedmačtyřicet bodů a obhajoba titulu nebude po těžkém začátku sezony vůbec jednoduchá.

„Teď chci myslet na tuto sezonu,“ řekl Simoncelli. „Ani ne tak o titulu, protože ten je v této chvíli hodně daleko, ale o každém jednotlivém závodu.“
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.