Simoncelli se zlepšuje, Melandri se snaží, ale chybuje

U Gresiniho je dobrá nálada možná jen z poloviny, protože zatímco Marco Simoncelli do holandské TT zítra odstartuje z osmého místa, jeho týmový kolega Marco Melandri po pádu v druhém tréninku kvalifikaci neabsolvoval.

V případě Marca Melandriho je to pro všechny velká smůla, protože dopoledne spadl a vykloubil si levé rameno. Zítra to Ital ještě zkusí v zahřívacím tréninku, ale s nejvyšší pravděpodobností to vypadá až na závodění v Barceloně, sedmém podniku sezony.

Osmá pozice na startu je pro Simoncelliho jeho zatím nejlepším kvalifikačním výsledkem v MotoGP. Ital si po dalším zlepšení věří a doufá, že bude bojovat o pozice v první pětce. Určitě dost těžké předsevzetí, ale zase ne nemožné.

Klepněte pro větší obrázek„Tak to není zase tak špatné, jsem spokojený, protože jsme o motocyklu nepochybovali a ten dnes  pracoval opravdu dobře,“ řekl po kvalifikaci Marco Simoncelli. „Našli jsme to správné řešení, jak získat lepší kontakt s motocyklem a já teď můžu jezdit s mnohem větším klidem. Když jsem jezdil sám byly časy na kolo dobré a podařilo se mi současně získat dobrý rytmus.“

„Celkově jsem velmi spokojený a cítím jistotu, že zítra můžu zajet další dobrý závod. Pokud se mi podaří dobře odstartovat nevidím důvod, proč bych nemohl bojovat o pozice do pátého místa,“ řekl závěrem Ital Marco Simoncelli.

Marco Melandri dopoledne havaroval a do kvalifikace už nenastoupil. Ital byl v nájezdu do jedné ze zatáček široký, chtěl se vrátit zpátky, ale nechtěl riskovat srážku s dalším jezdcem, vyjel na trávník a po návratu zpět na dráhu ho jeho Honda ho vyhodila ze sedla a on si po dopadu na zem vyhodil rameno.

„Dnes to byl den, na který bude dobré co nejdřív zapomenout,“ řekl Marco Melandri. „Začalo to dobře, protože jsem měl skutečně dobrý kontakt s motocyklem a jel rychlé časy na pneumatice, která už v té době měla celkem dost najeto, takže jsem byl spokojený. Bohužel to nevyšlo a nyní musím myslet na Barcelonu a věřit, že tam na mě čeká lepší závod.“