Simoncellimu se začalo dařit až na měkčích pneumatikách

Marco Simoncelli stihl na měkčích pneumatikách jen jeden výjezd a kvalifikoval se jako osmý. Marco Melandri podal statečný výkon a závod bude brát především jako test, jestli vydrží odjet celou jeho vzdálenost.

Zatímco Marco Simoncelli pokračuje ve výborné formě a do Velké ceny Katalánska se díky penalizaci Espargara kvalifikoval jako osmý, jeho kolega ze stáje San Carlo Honda Gresini Marco Melandri se potýká se zraněním, které si způsobil v Assenu, a zajel čtrnáctý nejrychlejší čas.

Simoncelli nasadil nové šasi a vidlice. "Jsem přesvědčen, že jdeme správným směrem. Třetí řada je OK, možná jsme mohli být lepší. Zkusíme naši pozici vylepšit v závodě," slibuje Ital, který se trochu trápil s tvrdší směsí, ale s měkčí se mu dařilo. "Ráno se mi jelo dobře v chladnějších podmínkách, ale odpoledne bylo mnohem větší horko a nemohl jsem chytit tempo. Jakmile jsme nasadili měkčí pneumatiky, cítil jsem se lépe. Škoda, že jsme na měkčích pneumatikách nestihli ještě jeden výjezd."

Stejně jako řada dalších soupeřů se Simoncelli musí rozhodnout, které pneumatiky nasadí v závodě.

Melandri bere závod vzhledem ke svému zdravotnímu stavu spíše jako trénink. "Měl jsem potíže s dýcháním. Pokud vydržím na motorce po celou závodní vzdálenost, dodá mi to sebedůvěru. Horko zrovna nepomáhá, ale jakmile chytíme rytmus, myslím, že vydržíme až do konce," věří Ital.

Šéf týmu Fausto Gresini upozornil, že se Simoncellimu dařilo především dopoledne, ale že je to bojovník a závod v horkém počasí bude pro něho dobrá zkušenost. Také ocenil výkon Melandriho. "Je zázrak, že je vůbec na trati. Musím mu poděkovat. Jakýkoliv výsledek bude pro nás zítra dobrý. Obdivujeme ho. Musíme být trpěliví a počkat až bude v následujících závodech opět konkurenceschopný," komentoval Italovo počínání bývalý špičkový jezdec stopětadvacítek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře