Skutečné měření sil proběhne až v březnu

Český tým Moto FGR má za sebou druhý oficiální test, jehož cílem bylo najet maximum kilometrů, aby si Jasper Iwema zvykl na nový čtyřdobý stroj. Víc dělat ani nešlo, jelikož Honda zatím nedodala kitový motor.
Skutečné měření sil proběhne až v březnu

První den si Iwema na své konto připsal nejlepší čas 1´53,3 a celkem devětačtyřicet kol. V pátek najel Holanďan třiapadesát kol a jeho časy na kolo byly podobné výkonům z předchozího dne. V sobotu pak na motocykl Moto FGR nainstalovali novou jednotku Dellorto, která ale plně nekomunikuje s motorem standardní verze.

Cílem bylo, aby si jejich elektronik Danilo zvykl na nový systém, ale ten nebylo vůbec jednoduché úspěšně aplikovat na standardní motor. Elektronika je určena pro kitový, tedy plně soutěžní motor Hondy, takže časy na kolo nebyly kvůli tomu na programu dne.

Skutečné měření sil s ostatními tak proběhne až při posledním IRTA testu v Jerezu, kde již bude český tým vybaven továrním materiálem a na okruhu bude spuštěna oficiální časomíra. Nyní se celá skupina vrací zpátky do Ústí nad Orlicí, kde mají pár dnů na poslední změny a zlepšení.

„První dva dny vše fungovalo, protože jsme měli standardní motor i elektroniku,“ uvedl k testu v Jerezu šéfmechanik stáje Moto FGR Igor Králík. „Třetí den jsme jeli s novou elektronikou pomaleji a hledali její optimální nastavení.“

„To je ale v podstatě nemožné, protože jsme omezeni, aby to vůbec standardní motor vydržel. Teď musíme vše stoprocentně připravit, abychom mohli testovat ještě dva dny ve Valencii před oficiálním testem v Jerezu, kde už budeme mít konečně kitový motor,“ dodal Igor Králík.

K druhé sérii zkoušek jezdec týmu MotoFGR Jasper Iwema poznamenal: „Můj první dojem z týmu a motorky je velmi dobrý. Po třech stech kolech můžu shrnout, že si postupně zvykám na čtyřtaktní motor Hondy a jsem příjemně překvapen, jak dobře podvozek FGR funguje.“

„V této fázi je ale těžké vyhodnotit, jak si vedeme oproti konkurenci, protože jsme doposud nemohli jet s oficiálním materiálem od Hondy.“

„Toto přináší smíšené pocity, ale myslím, že můžeme být celkově spokojeni s odjetými kilometry, které jsme doposud najeli. Obzvláště se mi líbí způsob, jakým tým MOTO FGR společně pracuje a velmi se těším na pokračování s dobrými výsledky v dalších testech tak, abychom byli připraveni na první závod v Kataru, který začíná v dubnu,“ dodal závěrem Iwema.


18:38 | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.