Skvělý víkend pro Jakuba Kornfeila

Pro Jakuba Kornfeila byl víkend v Brně zcela určitě splněným snem, protože zabodovat takovým způsobem je parádní pocit, ale před domácím publikem je tento pocit mnohonásobně silnější a cennější.

Rodák z Rohatce u Hodonína brněnský okruh zná, ale to samozřejmě není zárukou úspěchu. Závodní víkend zahájil patnáctým časem, což byl solidní vstup do prvního dne příprav na Velkou cenu České republiky. V sobotu dopoledne zajel osmnáctý čas a v kvalifikaci si zajistil čtrnáctou příčku na startovním roštu. Dosud jeho nejlepší kvalifikační výsledek.

Nedělní warm-up jeli jezdci nejnižší kubatury na mokré dráze a Kornfeil v něm ráno zajel druhý čas, což vzhledem k jeho pozici na startu dávalo tušit určité naděje pro zisk mistrovských bodů v samotném závodu.

Ten měl start plánovaný na jedenáctou hodinu, ale kvůli počasí ředitelství závodu jeho začátek o sedm minut posunulo, protože na roštu probíhaly rychlé výměny pneumatik a zároveň mu dali status mokrého závodu. Tým Racing Germany spolu s Jakubem Kornfeilem tuto vypjatou situaci zvládli a český jezdec v cíli slavil páté místo.

Jak to vlastně celé bylo? „Myslím, že největší roli sehrálo to, že jsme obuli gumy do mokra. Jediný kdo to neudělal, byl Jasper Iwema, který startoval z boxové uličky a na hladkých gumách neměl šanci, protože první a poslední zatáčka byla hodně mokrá,“ řekl pro motogpsports.cz Jakub Kornfeil.

„Start jsem neměl zrovna nejlepší. V první zatáčce mi do zadního kola narazil Marcel Schrötter, což se mi naštěstí podařilo ustát, ale ztratil jsem tím tři, čtyři pozice. V druhé zatáčce na ´áčku´ pak přede mnou spadl Danny Webb a to mě dost rozhodilo a přišel jsem o další pozice. Po prvním kole jsem byl kolem šestnáctého, sedmnáctého místa. Potom jsem to začal stahovat a nakonec to vyšlo.“

„V týmu s takovým výsledkem nepočítali,“ pokračoval Jakub Kornfeil, když měl odpovědět na otázku, zda byl jeho tým výsledkem překvapen. „Ano jsme za to moc rádi a všichni mi už gratulovali,“ prozradil sedmnáctý jezdec průběžného pořadí světového šampionátu.

Za dva týdny Kornfeil odcestuje do Spojených států, kde bude závodit ve slavném Indianapolisu. Sice je to letos jeho premiérová sezona, ale zkušenosti na této dráze má, protože tam v roce 2008 jako jezdec Red Bull Rookies Cupu závodil s nejlepšími jezdci z Evropy a Ameriky.

A co chce Jakub Kornfeil vzkázal čtenářům motogpsport.cz? „Všem děkuji za podporu a ať si nenechají ujít žádný další závod. Budu rád, když budete fandit i v době, kdy se třeba tolik nebude dařit a výsledky nebudou. Za Vaši podporu jsem skutečně moc rád, čtěte články.“

Ten další už třeba o tom, jaké to bylo během závodu v americkém Indianapolisu.


14:23 | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz
20. září | Nagashima zajel nejlepší čas dnešního warm upu a následně drsně upadl. odkaz
20. září | Tatsuki Suzuki má po pádu v kvalifikaci zlomené levé zápěstí, do závodu tedy nenastoupí. odkaz