Smlouva s Lorenzem je pro Yamahu klíčová

Yamaha bude usilovat o prodloužení smlouvy se svým současným jezdcem Jorge Lorenzem, jemuž stejně, jako Stonerovi, Pedrosovi nebo Rossimu, končí koncem roku 2012 dvouletý kontrakt.
Smlouva s Lorenzem je pro Yamahu klíčová

Podle Lina Jarvise je to pro japonského výrobce klíčová otázka už pro začátek nadcházející sezony, protože v Lorenzovi vidí svoji budoucnost a jen neradi by nechali vítěze ročníku 2010 odejít ke konkurenci.

Lorenzo byl letos jediný, kdo stačil udržet krok s Casey Stonerem a bitva o titul skončila až jeho pádem v zahřívacím tréninku australské Grand Prix. Rodák z Mallorky si zranil prst na levé ruce a tím přišel nejen o možnost obhájit titul, ale zároveň byl nucen předčasně ukončil sezonu.

I když pětadvacetiletý Lorenzo v závěru sezony nezávodil, měl dostatečný náskok k tomu, aby si udržel druhé místo v celkovém hodnocení světového šampionátu. Yamaha s Lorenzem samozřejmě počítá a Lin Jarvis v rozhovoru pro Motorcycle News uvedl: „Klíčovým bodem je udržet si Jorgeho. V příštím roce nastane jednání ohledně smluv u všech špičkových jezdců, takže mít Jorgeho nebo Caseyho bude velmi důležité.“

„Není důvod, abychom to odkládali. Myslím, že Jorge se u Yamahy cítí dobře a pokud se oboustranně dohodneme na podmínkách nečekám, že by měl chuť odejít někam jinam. Jedním z klíčových faktorů je, zda bude náš 1000ccm motocykl konkurenceschopný a v tomto směru jsem si velmi jistý,“ řekl Jarvis.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.