Sobotní tréninky komplikuje hustá mlha

Nad Brnem se v noci přehnala bouřka s deštěm a nyní je na Masarykově okruhu taková mlha, že by se snad dala krájet. Z toho důvodu byl odložen začátek dnešního druhého volného tréninku třídy do 125ccm.

Počasí se nemění, takže je otázkou, kdy jezdci na dráhu vůbec vyjedou. Možnost vyzkoušet nastavení na sucho nicméně dnes dopoledne asi jezdci nestihnou. Teď bude záležet na tom, jaké bude počasí v neděli, protože pokud se někomu nepodařilo správně nastavit motorku na sucho má ještě šanci na mokrém povrchu, což samozřejmě nemusí každému vyhovovat.

Z českých závodníků zajel Jakub Kornfeil v pátek patnáctý čas v třídě do 125ccm, v Moto2 skončil Karel Abraham druhý, Lukáš Pešek třicátý a Patrik Vostárek, jenž nahradil zraněného Vladimira Leonova u Vector Kiefer Racingu, byl jednatřicátý.

Závodníci, kteří pro závod v Brně získali divokou kartu Ladislav Chmelík a Andrea Toušková nesplnili v případě nejnižší kubatury kvalifikační limit sto sedmi procent a v sobotu budou muset zabrat, aby se dokázali do nedělního závodu kvalifikovat.

Změna časového harmonogramu dopoledních tréninků v Brně:

Sobota – 14. srpna 2010
Čas Jízdy Televize
09:30 – 10:10 125ccm: 2. Volný trénink
10:20 – 11:20 MotoGP: 2. Volný trénink
11:30 – 12:30 Moto2. 2. Volný trénink

27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz