Sofuoglu poprvé na stupních vítězů v mistrovství světa

Okruh v Assenu je u jezdců oblíbený, ale pokud je jeho povrch mokrý, představuje řadu nebezpečí. První Marc Márquez, druhý Kenan Sofuoglu a třetí Bradley Smith všem nástrahám úspěšně odolali.
Sofuoglu poprvé na stupních vítězů v mistrovství světa

Marc Márquez buď slaví na stupních vítězů nebo neboduje vůbec. To je jeho bilance v premiérovém ročníku jezdce Moto2. Španěl má obrovský potenciál, skvělý tým, ale ne vždy se vše podaří dotáhnout do úspěšného konce. Po zklamání ze Silverstonu je vítězství hned v dalším podniku nejlepší medikamentem, který si osmnáctiletý Španěl mohl sobě a svému týmu naordinovat. Nyní je v mistrovství na druhém místě a nálada u Catalunya Caixa Repsol je o poznání lepší než po třetím závodu sezony.

„Za vítězství jsem moc rád, zejména pak v takových podmínkách, protože ty byly velmi náročné,“ uvedl po závodu Marc Márquez. „Na mokru jsem nikdy nezískal ten pocit, ale tým mi krok za krokem hodně pomohl. Musím jim poděkovat, protože bez nich by pro mě taková úroveň nebyla možná.“

„S výkonem v závodu jsem spokojený. Byl velmi dlouhý a ke konci to bylo těžké. Trošku pršelo a pneumatika vypadala silně opotřebovaná. Když jsem se teď na ni podíval, vypadala ale jako nová. Nicméně jsem totálně přišel o cit, protože to hodně klouzalo,“ pokračoval Márquez. „Určitě jsme ale v některých bodech zlepšili styl jízdy. Potřebujeme zlepšit víc, ale po Silverstonu jsem za tento výsledek rád a uvidíme, jak to půjde v Mugellu. Každopádně toto vítězství patří mému týmu.“

Začátek sezony si Kenan Sofuoglu a jeho tým Technomag CIP představovali určitě jinak. V úvodních pěti závodech sezony nezískal turecký jezdec jediný bod a poprvé bodoval až osmým místem v Silverstonu. Po tolika nezdarech už v týmu hledali motivaci silou vůle, ale Sofuoglu v hodině dvanácté předvedl, kde je jeho síla a poprvé v Assenu získal umístění na stupních vítězů. První v mistrovství světa. Všichni věří, že je to nový a mnohem úspěšnější start do sezony.

Klepněte pro větší obrázek

„Byl to skutečně náročný závod, ale pro mě bylo velmi důležité zajet na stupně vítězů, protože začátkem roku jsme prožívali těžké období,“ uvedl turecký závodník Kenan Sofuoglu. „Nedokázali jsme najít správný směr, ale nakonec jsme se v posledních několika závodech o dost zlepšili. Z pódiového umístění mám velkou radost, protože Assen je mimořádný okruh. Absolvoval jsem spoustu závodů, spoustu jich vyhrál, ale tentokrát to byly první stupně vítězů v seriálu Grand Prix.“

„Teď jedeme do Mugella, kde jak doufám bude nový začátek mé kariéry v mistrovství světa, protože přicházím z opravdu odlišného šampionátu. Tady je to opravdu náročné. Možná ne tak úroveň, ale život je tady jiný a já si na to začínám postupně zvykat. Doufám, že v druhé části roku budu velmi silný,“ dodal závěrem Kenan Sofuoglu.

Bradley Smith předvedl po Silverstonu předvedl velmi dobrý výkon a v Assenu si na konto připsal letos druhé umístění na stupních vítězů. Zdá se, že se jezdec týmu Tech 3 správně aklimatizoval v novém prostředí Moto2 a dosahuje úrovně, kterou si jeho angažováním lidé u Tech 3 představovali. V Británii získal druhé místo za deště, v Assenu byl třetí v podmínkách, kdy dráha byla ze začátku mokrá, ale pak začala rychle osychat. Další závod v Mugellu ukáže, zda dokáže stejný výkon podat i na suché dráze. Samozřejmě za předpokladu, že deštivé počasí letos po Evropě necestuje společně s motocyklovým šampionátem.

„Tak to byla poměrně velká dřina při tak proměnlivých podmínkách na dráze,“ řekl Bradley Smith. „Dráha v Assenu velmi rychle osychá, takže hlavně na začátku jsem se cítil velmi pohodlně, hlavně na mokrém povrchu. Jakmile začala dráha osychat, trošku mi to působilo problémy. Suchá stopa byla stále širší a širší. Myslím, že za těchto podmínek jsme byli příliš pomalí. Ale když pak začalo znovu pršet a já měl příležitost získat umístění na stupních vítězů, udělal jsem to nejrozumnější a dojel si pro šestnáct bodů.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšuje vedení v šampionátu

Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšu…

Joan Mir vybojoval své letošní sedmé vítězství a navyšuje vedení v šampionátu. Na podium se dostali i Philipp Oettl a zraněný Jorge Martin.

13.  8.  2017 |
Moto2: V závodě plném pádů vítězí Morbidelli

Moto2: V závodě plném pádů vítězí Mo…

Závod Moto2 byl bohužel plný pádů. Velký pád přišel hned v úvodu. Na podium vystoupili Morbidelli, Márquez a Lüthi.

13.  8.  2017 |