Španěl Sergio Gadea podepsal s týmem Pons Racing

Pons Racing oznámil druhé jméno jezdce pro sezonu 2010. Spolu s Axelem Ponsem pojede v sedle 600ccm čtyřdobého motocyklu Pons Kalex jeho krajan Sergio Gadea.

V letošním ročníku světového šampionátu si první zkušenosti v sedle čtyřtaktní 600ccm motocyklu třídy Moto2 vyzkouší pětadvacetiletý Sergio Gadea, jenž do této chvíle závodil v nejnižší kubatuře mistrovství světa, kde v roce 2009 obsadil konečné páté místo.

Gadea si nebyl dlouho jistý svým angažmá pro sezonu 2010 a nakonec rozhodl až výsledek testů, které v závěru roku 2009 absolvoval v sedle prototypu Pons Kalex. Jeho výkony velmi zapůsobily na šéfa týmu Sito Ponse, jenž Gadeovi nabídl spolupráci.

Sergio Gadea samozřejmě neváhal a nabídku týmu Pons okamžitě přijal. „Za jmenování jsem moc rád a také vděčný Sito Ponsovi a týmu, že mi dali tuto příležitost. Během testování jsem byl příjemně  překvapen jak vše v týmu bezvadně funguje a jsem velmi optimistický, co se týče nadcházející sezony,“ uvedl spokojený Gadea.

K jeho první zkušenosti s 600ccm prototypem Moto2, Gadea závěrem řekl: „Od prvního dne jsem se na Pons Kalex cítil velmi dobře. Tento motocykl má ohromný potenciál.“

Sito Pons k podpisu smlouvy s Gadeou uvedl: „Od prvního okamžiku, když se Sergio posadil na Pons Kalex jsme viděli, že je to typ jezdce, kterého hledáme. Je talentovaným závodníkem a myslím, že společnými silami můžeme zlepšit jeho konzistenci.“

„Jeho a Axelova práce na motocyklu bude důležitá pro jeho vývoj a Sergiovy zkušenosti a nadšení obou jezdců je skvělým základem pro náš tým. V současné době jsem s tím, jak se věci vyvíjejí velmi spokojený,“ řekl Sito Pons.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz