Španělská rvačka v MotoGP bude pokračovat v Aragónu

Jezdec týmu Yamaha Factory Racing Jorge Lorenzo přijede tento víkend na Motorland Aragón s 38 bodovým náskokem. Jeho hlavní a největší soupeř, Dani Pedrosa z týmu Repsol Honda, naopak přijede nabit zdravou zlostí a touhou velmi rychle zapomenout na minulý katastrofální závod v Misanu.
Španělská rvačka v MotoGP bude pokračovat v Aragónu

Gran Premio Iveco de Aragón hostí letos na poměrně nové trati závody Mistrovství světa silničních motocyklů potřetí. Předcházející dva roky zde vyhrál Australan Casey Stoner, který je bohužel aktuálně v rekonvalescenci. Úřadující mistr světa, který se nechal slyšet, že doufá a věří, že se vrátí zpět na dráhu při japonské Velké ceně v polovině října, bude znovu zastoupen Jonathanem Reou, který na okruhu v Misanu, při své premiéře v MotoGP, bral body za osmé místo. Každopádně ústředním tématem víkendu však budou bezesporu Lorenzo a Pedrosa. Každý jeden z nich doufá, že to letos bude právě on, který vyhraje na okruhu, kde ještě žádný z obou Španělů neokusil chuť vítězství.

Lorenzův spoluhráč z Yamahy Ben Spies bude usilovat o pokračování pozitivního obratu ve výsledcích, neboť minulý závod se mu podařilo dokončit bez jakýchkoliv poruch, kterými bylo předtím jeho působení v sezóně 2012 vydlážděno. Zcela určitě bude veliká pozornost zaměřena na Ducati a zejména na Valentina Rossiho. V Misanu předvedl něco, se vypadalo, jako by v Bologni nalezli tu dlouho postrádanou ingredienci potřebnou k úspěchu. Po zisku druhého místa na upgradované Desmosedici a po dobrém pocitu po testování, doufá nejen Valentino, ale také jeho týmový kolega Nicky Hayden, že všechna pozitiva budou stvrzena dobrými výsledky v Aragónsku.

Se stále nevyřešenou budoucností v MotoGP pro rok 2013, ale s euforií z čerstvého zisku pódiového umístění, se jezdec týmu San Carlo Honda Gresini Álvaro Bautista připravuje na svůj další závod. Bezpochyby bude chtít navázat na svůj předchozí výkon a do své jízdy dá opět všechno, co umí. To Stefan Bradl z týmu LCR Honda věří ve vyřešení problému s přední pneumatikou, která byl příčinou toho, že tento mladý debutant MotoGP neudržel v Misanu slibné místo na stupních vítězů. Nejodhodlanějším jezdcem na aragónském startovním roštu může být zcela po právu Andrea Dovizioso ze stáje Monster Yamaha Tech3. O tom, že se letos už pošesté nepostavil na třetí stupínek, rozhodla až cílová fotografie a miniaturní ztráta na cílové čáře v hodnotě tří tisícin. Cala Crutchlowa naopak požene touha napravit svou reputaci po pádu na sanmarinském asfaltu.

O to, aby tento španělský závod byl mnohem lepší, než ten minulý italský, budou usilovat oba satelitní týmy používající stroje Ducati. Karel Abraham vypil v Misanu kalich hořkosti až do dna, když jej nejdříve zradila spojka na jeho první Desmosedici a následně byla znovu technická závada, tentokrát na druhém stroji stáje Cardion AB, příčinou nehezky vypadajícího pádu. Naštěstí z něj český jezdec vyvázl bez zranění.  Héctor Barbera po nepovzbudivé zprávě, že na něj nezbude prototyp Ducati, a po třech vynechaných Velkých cenách, startoval v San Marinu ze třináctého místa. Záhy však havaroval a mimo trať sebou vzal i jednoho ze dvou největších adeptů na zisk letošního titulu Daniho Pedrosu. Karel i Héctor budou chtít v Aragónsku zapomenout a na strojích značky Ducati zde naposledy odjet co nejlepší závod.

Jako tradičně bude zcela naplněna ta část startovního roštu, kterou si pro sebe vyčlenili jezdci na CRT motocyklech. Startovat bude zcela jistě, dosud ne zcela spokojený, Colin Edwards v černooranžových barvách týmu NGM Mobile Forward Racing a také Danilo Petrucci z týmu Came IodaRacing Project. Oba jezdci nyní závodí na podvozcích Suter s agregátem od BMW a kromě závodění tak získávají i cenná data, která by měla napomoci k urychlení vývoje tohoto kompletu. Zatímco Colin zaznamenal v Misanu svůj zatím nejlepší letošní výsledek, Danilo se bude snažit vyhnout se technickým problémům, které jej v jeho domácím závodě sužovaly. I nadále dominuje tabulce CRT jezdců Francouz Randy de Puniet následován kolegou z týmu Power Electronics Aspar Španělem Aleixem Espargarem. Oba ale budou muset čelit výzvě Michelle Pirra ze San Carlo Honda Gresini, Mattii Pasiniho od Speed Masteru a dvojici z týmu Avintia Blusens Yonny Hernandezovi a Davidu Salomovi. Pozadu určitě nebude chtít zůstat ani jezdec ze stáje Paula Birda James Ellison.
(zdroj motogp.com)

Virtuální prohlídka okruhu v Aragónu

 

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšuje vedení v šampionátu

Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšu…

Joan Mir vybojoval své letošní sedmé vítězství a navyšuje vedení v šampionátu. Na podium se dostali i Philipp Oettl a zraněný Jorge Martin.

13.  8.  2017 |
Moto2: V závodě plném pádů vítězí Morbidelli

Moto2: V závodě plném pádů vítězí Mo…

Závod Moto2 byl bohužel plný pádů. Velký pád přišel hned v úvodu. Na podium vystoupili Morbidelli, Márquez a Lüthi.

13.  8.  2017 |