Španělský Inmotec pracuje na projektu MotoGP

V roce 2010 mají v plánu svou premiéru v GP Katalánska.
Minulý týden byla na okruhu ve Valencii k vidění nová značka motocyklového prototypu MotoGP, který ve svých dílnách na severu Španělska vyrobila firma Inmotec. V posledních letech se často nevidí, aby řady MotoGP rozšířil další výrobce motocyklů, ovšem Španělé z Inmotecu mají velký zájem o účast v sezoně 2011, ale už v roce 2010 plánují několik startů v závodech Grand Prix.

Pokud se motocykl Inmotecu postaví na startovní rošt královské kubatury, bude vůbec prvním španělským závodním speciálem MotoGP v prestižní kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů.

Oscar Gorria, šéf firmy Inmotec ve Valencii uvedl, že mají v plánu představit svůj motocykl v příštím roce na okruhu v Barceloně v době, kdy se pojede katalánská Grand Prix. Jejich jezdcem, který premiérově vyrazí na dráhu mezi závodníky světového šampionátu by měl být Iván Silva, který už nyní pro ně závodí ve španělském šampionátu závodů silničních motocyklů.

„Náš projekt odstartoval v roce 2006 jako společná aktivita přátel a techniků, časem vše získalo konkrétnější obrysy, když jsme v roce 2007 založili společnost Inmotec se sídlem v městě Navarra,“ uvedl Oskar Gorria. „Vše jsme propočítali a zjistili, že co bylo původně jen snem je možné uskutečnit a vyrobit motocykl MotoGP.“

Cílem Inmotecu je první závod v katalánské Grand Prix v Barceloně, ale to není jediný závod, kde by v příštím ročníku světového šampionátu chtěli závodit. Jejich účast se rovněž plánuje v závodu Velké ceny San Marina, České republiky, Maďarska a Valencie. „Co se týče roku 2011, chceme věci urychlit a stát se dalším výrobcem motocyklů, mít k dispozici vlastní testovací tým a dodávat materiál týmům světového šampionátu, které budou závodit s našim motocyklem,“ řekl Gorria.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz