Spies bude bojovat o vítězství v závodech, říká Lorenzo

V příštím roce bude Španěl spolupracovat s novým týmovým kolegou a od Bena Spiese očekává, že v nové roli továrního jezdce Yamahy nejen, že naváže na své předchozí výkony, ale bude všem výrazným soupeřem.
Spies bude bojovat o vítězství v závodech, říká Lorenzo

Američanovy začátky v MotoGP byly spojeny se značkou Suzuki a v sedle prototypu GSV-R měl v roce 2008 příležitost závodit hned ve třech Grand Prix. Na britském okruhu v Donington Parku skončil čtrnáctý, v Laguně Seca osmý a v Indianapolisu dokonce šestý. Všem u Suzuki muselo být jasné, že v něm mají obrovský potenciál pro budoucnost.

Nicméně Bena Spiese si neudrželi, což je dodnes celkem nepochopitelné, ale vzhledem k okolnostem a současnému stavu japonského výrobce v MotoGP pro Američana jenom dobře. Naopak Yamaha na nic nečekala, okamžitě mu nabídli místo ve svém superbikovém týmu a jasnou motivací přestupu do MotoGP.

Ten přišel koncem roku 2009 a Spies jako čerstvý šampion mistrovství produkčních motocyklů WSB zahájil éru jezdce MotoGP v satelitním týmu Yamahy Monster Tech 3 tím, že v posledním závodu ve Valencii svým výkonem zajistil celkové páté místo pro svého budoucího kolegu Colina Edwardse, jenž o jeden bod tehdy porazil Itala Doviziosa.

Klepněte pro větší obrázek

V letošním roce pokračoval Ben Spies v parádních výkonech, když své první umístění na stupních vítězů získal na okruhu v britském Silverstonu. Podruhé slavil s nejlepšími v domácím podniku v Indianapolisu, kde cílem projel jako druhý v pořadí. Nakonec sezonu ukončil s titulem pro Nováčka roku 2010 a po roce u Tech 3 přestoupil k tovární skupině.

A právě podle jeho nového týmového kolegy Jorge Lorenza, bude v příštím roce Spies patřit mezi výrazné uchazeče v boji o vítězství v závodech. „V uplynulé sezoně si vedl velmi dobře. Připsal si nějaká umístění na stupních vítězů se satelitním motocyklem a to není tak jednoduché,“ řekl Jorge Lorenzo.

Ohledně možnosti, zda by Američan v roce 2011 dokázal bojovat o prvenství v šampionátu, Jorge Lorenzo předem nic nevylučuje, ale závěrem řekl: „V příštím roce bude určitě bojovat, aby vyhrál nějaké závody, ale mistrovství světa, na to je možná příliš brzy, protože současná úroveň je až neuvěřitelně vysoká.“

Management Bena Spiese je nyní ve finálním stádiu jednaní s Yamahou o nové smlouvě, která má Američanu zajistit u továrního týmu dlouhodobější perspektivu, protože současná smlouva je sice uzavřena také přímo s Yamahou, ale pro jezdce satelitního týmu.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.