Spies ve druhé polovině závodu výrazně zrychlil a dojel sedmý

Cítil se jak po výhře v závodě superbiků.

Ben Spies ve Velké ceně Valencie při své první zkušenosti s Yamahou YZR-M1 potvrdil neustálé zlepšování. Závod dokončil na sedmém místě a předjetím Andrey Doviziosa pomohl Colinu Edwardsovi, se kterým bude příští rok jezdit u týmu Monster Yamaha Tech 3, k vybojování pátého místa v šampionátu. Ve Španělsku startoval na divokou kartu v barvách týmu Sterilgarda Yamaha. V úvodu závodu se sice propadl až na dvanácté místo, ale pak se postupně dokázal prosadit dopředu.

"Byl to vydařený den. Měli jsme dobrý start, což jsem nepředpokládal. V prvních šesti nebo sedmi kolech se mi nedařilo. Nebyl jsem zvyklý na pneumatiky, ale pak to šlo čím dál lépe. Nechtěl jsem udělat žádnou hloupou chybu. Dostal jsem se do rytmu a postupně začal předjíždět některé jezdce. Když jsem se dostal před Doviziosa, viděl jsem před sebou Nickyho Haydena a Toniho Elíase," vzpomínal na vydařený závod. "Věděl jsem, že je nedoženu, ale zkusil jsem držet stabilní ztrátu. Byl to víkend jako ze sna. Dojet sedmý na trati, kterou nemám úplně v oblibě, je super. Cítím se, jako bych vyhrál závod superbiků. Jsem rád, že jsem udržel motorku na trati a udělal během celého víkendu slušný pokrok. To byl náš hlavní cíl."

Texasan dále poděkoval Yamaze za příležitost, sponzorům i všem, kteří mi tento start umožnili, za pomoc. "Myslím, že jsme odvedli dobrou práci," dodal.

Šéf týmu Massimo Meregalli rovněž poděkoval sponzorům a svého jezdce pochválil za předvedený výkon. "Stále se zlepšoval. Ráno jsme věděli, že dojede na lepší pozici, než ze které startoval. "Myslím, že brzy získá na motorce a při práci s pneumatikami potřebné sebevědomí a na trati zcela prokáže svůj potenicál. Jsem si jistý, že se příští týden zlepší a přiblíží se nejužší špičce," věří. "Vím, že je to velmi chytrý jezdec a chce v MotoGP dosáhnout svých cílů."

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz