Spies zakončil skvělou sezonu čtvrtým místem

Ben Spies předvedl další z vydařených závodů a dojel těsně pod stupni vítězů. Colin Edwards měl problémy s přilnavostí a nevešel se do první desítky.
Spies zakončil skvělou sezonu čtvrtým místem

Ben Spies potvrdil, proč je nováčkem roku a nejlepším netovárním jezdcem. V závěru Velké ceny Valencie na okruhu Ricarda Torma vybojoval čtvrté místo, celkově je v šampionátu šestý. Jeho krajan a týmový kolega Colin Edwards se sice cítil na pódium, ale dojel dvanáctý a v šampionátu mu patří jedenáctá příčka se stejným bodovým ziskem, jako má desátý Marco Melandri. Stáj Monster Yamaha Tech 3 se stala podruhé v řadě nejlepším netovárním týmem.

Spies se po nevydařeném startu dokázal vrátit dopředu zdoláním Daniho Pedrosy, Marka Simoncelliho a Andrey Doviziosa a podvanácté se umístil v elitní šestce. "Být celkově šestý je skvělý úspěch pro všechny. Jakmile jsem viděl, že jsou přede mnou tři hondy, snažil jsem se jich držet a věřil, že je předjedu. Byly lepší na výjezdech ze zatáček, takže jsem věděl, že se před ně musím dostat někde v zatáčkách a ne na rovince. Když jsem zdolal Andreu a Marka, snažil jsem se jim ujet. Po pádu v Portugalsku je to perfektní konec skvělé sezony," liboval si Američan, který ještě na začátku ročníku říkal, že umístění v závodě mezi prvními pěti je pro něho jako vítězství. "Teď už to beru jako normální výsledek. Měli jsme lepší rok, než jsem čekal. Děkuji svému týmu i lidem okolo, kteří mi dali neuvěřitelnou podporu. Letos jsem se naučil hodně a věřím, že v roce 2011 budu ještě silnější."

Colin Edwards zvolil vzadu měkčí směs a při akceleraci měl problémy s přilnavostí. "Chtěl jsem skončit sezonu nahoře, abych se odvděčil svým mechanikům za jejich tvrdou práci, ale nakonec jsem zklamaný a frustrovaný. Po startu to vypadalo, jako bych při akceleraci neměl žádnou přilnavost. Většinu víkendu jsme jezdili na tvrdší pneumatice, ale kvůli nižší teplotě jsme zvolili měkčí. Při výjezdech ze zatáček jsem ale neměl přilnavost, abych se kohokoliv udržel," litoval Texas Tornado. "Je to škoda, protože změny, které jsme udělali s tvrdší pneumatikou mi předtím pomohly. Gratuluji Benovi k šestému místu celkově. Byl úžasný a bude ještě lepší."

Šéf týmu Hervé Poncharal Spiese pochválil a poděkoval mu za jeho výkony v celé letošní sezoně. "Nepochybuji, že ho čeká skvělá budoucnost. Škoda, že naše spolupráce byla tak krátká. Mít ho v týmu byla výsada. Nikdy na jeho úspěchy nezapomeneme. Přeji mu do budoucna vše nejlepší," loučil se Francouz se svým jezdcem a politoval Edwardse, kterému dnešní závod nevyšel.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz