Spiese v závěru zdržel Espargaró

Ben Spies pokračuje ve výborné formě. V kvalifikace na GP Katalánska zajel pátý nejrychlejší čas. Colin Edwards se opět potýkal s technickými problémy a uzavřel první desítku.

V kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska bylo pořádné horko. Ve vyrovnaném závodním poli se z týmu Monster Yamaha Tech 3 vešel do první desítky jen pátý Ben Spies. Colin Edwards skončil jedenáctý, ale po penalizaci Aleixe Espargara se posunul na desáté místo.

Spies nejdřív objel dvacet kol v závodním režimu, aby vyzkoušel, jaká je v téměř pětatřicetistupňovém horku přilnavost a jak motocykl reaguje. Získal tak cenné informace. "Byl jsem spokojen s výkonem stroje a fyzicky jsem se cítil skvěle," vzpomínal Texasan, který v závěru přezul na měkčí směs a absolvoval několik rychlých kol. "Jsem trochu naštvaný, protože mě zblokoval Espargaró. Viděl mě přijíždět a ani neuhnul. Byl jsem tedy opravdu šťastný, protože to bylo poslední kolo, které jsem mohl na měkkých pneumatikách absolvovat."

Proto se úřadující šampión superbiků pustil ještě do jednoho rychlého kola. Obával se, že bude horší než pátý. "Vzhledem k této situaci jsem celkem spokojen, jak to dopadlo. Bude to obtížný závod," dodal Spies, který chce na pokračovat na vlně svého sebevědomí, které získal výsledky ze Silverstone a Assenu.

Edwards považoval své kvalifikační umístění za maximum, kterého mohl dosáhnout. Stále má problémy s technikou. "Není to vina mých mechaniků. Pochopitelně je tu neuvěřitelné horko. Strávili jsme hodně času tím, že jsme se soustředili, aby motorka fungovala koncem závodu, kdy má každý problémy s přilnavostí," vysvětloval dvojnásobný mistr světa superbiků. "Když pojedu s tvrdšími pneumatikami, pravděpodobně budu moci bojovat o desáté místo. Když pojedu s měkčími, mohl bych se brzy dostat do dobrého rytmu a uvidíme, kde skončíme."

O těchto možnostech se musí Edwards ještě poradit se svými mechaniky a s Bridgestonem. "Uvidíme, co nám řeknou o výběru pneumatik pro závod. Dám do závodu vše, ale je to momentálně trochu frustrující. Jsem svými časy první šestce tak blízko, ale nedaří se mi získat těch pár desetin, které potřebuji, abych byl ještě výše."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.