Spojení Repsolu a HRC bude v roce 2010 pokračovat

Španělé spolupracují s Hondou už dlouhých patnáct let.
Klepněte pro větší obrázekV průběhu portugalské Grand Prix oznámila španělská společnost Repsol prodloužení spolupráce s Honda Racing Corporation (HRC) a další rok bude hlavním partnerem továrního týmu Hondy v seriálu závodů mistrovství světa silničních motocyklů.

Spolupráce mezi Repsolem a HRC patří k vůbec nejpevnějším spojením ve světě motorsportu, protože se její vznik datuje do roku 1995 a během tohoto období získali devět titulů mistra světa a celkem osmadevadesát vítězství.

V továrním týmu Hondy MotoGP pojede v roce 2010 už druhým rokem talentovaná dvojice jezdců Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso. Oba jezdci spolu s potenciálem svých továrních strojů a se zázemím v podobě silného partnera patří mezi jezdce, kteří budou v příštím roce vážnými uchazeči o zisk prvenství.

„Jsem velmi rád, že Repsol a HRC znovu spojí síly v sezoně 2010,“ uvedl prezident HRC, Tetsuo Suzuki. „V posledních patnácti letech jsme společně s Repsolem, jako našim věrným a spolehlivým partnerem, dosáhli mnoha úspěchů v nejvyšší třídě motocyklových závodů.“

„V poslední době jsme minuli cíl, který byl pokaždé vyhrát šampionát. Nicméně v příští sezoně bude tým Repsol Hondy znovu bojovat o znovuzískání titulu s obnovenou energií a celkovým odhodláním,“ řekl závěrem prezident HRC.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.