Společnost Liberty Media se stane novým většinovým vlastníkem MotoGP

Společnost Liberty Media se stane novým většinovým vlastníkem MotoGP

Je to oficiální. Společnost Liberty Media, která již vlastní F1, bude nově vlastnit i MotoGP. Informaci včera oficiálně potvrdila Dorna, jež je promotérem motocyklového seriálu MotoGP.

O tom, že by se společnost Liberty Media mohla stát novým většinovým vlastníkem MotoGP, se spekuluje už několik týdnů. Nyní už je tato informace oficiálně potvrzená ze strany Dorny.

Dle nové dohody bude společnost Dorna Sports, která je výhradním držitel komerčních a televizních práv na MotoGP™, nezávislou společností v rámci společnosti Liberty Media. Carmelo Ezpeleta, který je generálním ředitelem Dorny od roku 1994, zůstane ve své pozici. Podnik bude i nadále sídlit v Madridu. Nové rozdělení předpokládá, že Liberty převezme 86 % společnosti Dorna a zbývajících 14% zůstane v rukou současného vedení společnosti Dorna.

„Toto je perfektní krok v rozvoji MotoGP™,“ sdělil Carmelo Ezpeleta, ředitel společnosti Dorna.  „Jsme nadšení z toho, co tento milník přináší Dorně, paddocku MotoGP™ a fanouškům závodění. Jsme hrdí na tento globální sport, který jsme vybudovali.  Tato transakce je důkazem jeho hodnoty a jeho růstového potenciálu. Liberty Media má neuvěřitelné výsledky v rozvoji sportovních aktiv a nemohli jsme si přát lepšího partnera, který nám pomůže rozvíjet základnu fanoušků MotoGP™ po celém světě,“ dodal Ezpeleta.

Očekává se, že transakce bude dokončena do konce roku 2024, vše ale závisí na schválení úřadů pro hospodářskou soutěž a zahraničních investičních úřadů.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Doporučujeme

Články odjinud