Společnost Rizla je titulním sponzorem Suzuki pro sezonu 2009

Uzavření smlouvy předcházelo období velmi dlouhých jednání.
V dnešním tiskovém prohlášení týmu Suzuki MotoGP se uvádí, že Suzuki Motor Corporation a Imperial Tobacco Group oznamují podepsaní smlouvy, kde společnost Rizla bude titulním sponzorem týmu Suzuki MotoGP v roce 2009.

Rizla byla titulním sponzorem továrního týmu Suzuki v uplynulých třech letech a prodloužení smlouvy o další rok také znamená, že letos uvidí Lorise Capirossiho a Chrise Vermeulena bojovat v šampionátu o něco výrazněji než tomu bylo loni.

Tým Rizla Suzuki nyní čeká Oficiální test IRTA v Jerezu a pak už první závod sezony v Kataru, dvanáctého dubna na závodním okruhu Losail.

„Toto je velmi pozitivní zpráva pro Suzuki pokračovat ve spolupráci s Rizlou za součastných obtížných podmínek,“ uvedl v tiskovém prohlášení šéf týmu Suzuki Paul Denning. „S Rizlou se v uplynulých třech letech těšíme z velmi blízkých vazeb na i mimo závodní dráhy a určitě považujeme všechny zástupce Rizly, jako součást týmu.“

„Náš výkon na dráze během prvních dvou testů byl také velmi povzbuzující a ukázal kolik tvrdé práce tomu věnovala továrna během zimní přípravy. Motocykl GSV-R jistě ušel dlouhou cestu od minulého roku a víme, že toho bude ještě víc. Chrise a Lorise nový motocykl velmi zaujal, ale je nám jasné, že je ještě hodně práce, kterou je třeba udělat.“

„Tým Suzuki bude stále tvrdě pracovat a pokračovat v zlepšování a jsme velmi pozitivní v našich vyhlídkách ve spolupráci s Rizlou v roce 2009,“ uvedl závěrem Paul Denning.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.