Statistika před Velkou cenou Malajsie

Hiroshi Aoyama v neděli oslaví své osmadvacáté narozeniny.
Před víkendovou Velkou cenou Malajsie – Shell Advance Malaysian Motorcycle Grand Prix – na motogo.com opět připravili několik zajímavých statistických údajů.

200 – vítězství Marca Simoncelliho v australské Grand Prix bylo 200. vítězstvím italského jezdce v třídě do 250ccm

149 – Valentino Rossi svým druhým místem na Phillip Islandu bodoval ve svém 149. závodu královské kubatury. Pouze tři další jezdci dokázali bodovat ve více případech než Rossi. Alex Barros jich má na kontě 195, Loris Capirossi 153 a Carlos Checa 150.

28 – vedoucí muž čtvrtlitrové kubatury Hiroshi Aoyama oslaví v den závodu na okruhu v Sepangu své osmadvacáté narozeniny

19 – Casey Stoner v Austrálii získal své devatenácté vítězství v královské kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů a nyní je druhým nejúspěšnějším australským závodníkem. Nejlepším Australanem je Mick Doohan, který vyhrál v královské kubatuře čtyřiapadesát Grand Prix.

19 – Casey Stoner a Valentino Rossi získali v éře 800ccm závodních prototypů shodně po devatenáct vítězstvích

19 – Velká cena Malajsie se v letošním roce pořádá už po devatenácté. Poprvé tam jezdci a týmy světového šampionátu zavítali v roce 1991 a od té doby je pevnou součástí kalendáře mistrovství světa. Velkou cenu Malajsie přivítaly na své dráze tři různé závodní okruhy. Shah Alam od roku 1991 do 1997, v jednom případě se závodilo na dráze okruhu v Johoru a od roku 1999 je místem pořádání malajské GP Sepang.

10 – v den, kdy bude v Sepangu probíhat kvalifikace to bude přesně deset let od doby, kdy v roce 1999 získat v brazilské Grand Prix titul mistra světa jako první Španěl Alex Criville v třídě do 500ccm a v třídě 250ccm Valentino Rossi.

5 – na okruhu v Sepangu je s pěti vítězstvími v královské kubatuře nejúspěšnějším jezdcem Valentino Rossi. Dvakrát tam vyhrál na Hondě a třikrát s Yamahou.

4 – od roku 2002, kdy na dráhu vyjely čtyřdobé prototypy MotoGP byla v Sepangu nejúspěšnější Yamaha. Na této dráze vyhrál japonský výrobce čtyřikrát, Ducati dvakrát a Honda jednou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz