Statistiky před závody v Rakousku

Jezdci si po Brně moc neodpočinuli a už je před nimi závod v Rakousku. Jedná se o jedenáctý podnik letošního roku.
Statistiky před závody v Rakousku

MotoGP

Rakousko se loni vrátilo do kalendáře MotoGP po osmnáctileté přestávce. První GP Rakouska se jela v roce 1971 a celkově se konalo 22 Velkých cen v Rakousku.

Před loňským rokem byl Valentino Rossi jediným závodníkem aktuálního startovního pole, který už měl zkušenost se závoděním v Rakousku.

Marquez vyhrál dva závody po sobě (Sachsenring a Brno). Je to poprvé od loňského roku, kdy tento jezdec vyhrál dva závody v řadě za sebou. Naposledy to bylo Aragonsko 2016 a Japonsko 2016. Tři závody v řadě za sebou vyhrál Márquez naposledy v roce 2014.

Márquezova pole position v Brně byla jeho 41. v MotoGP. Celkem Márquez v této kategorii odjel 82 závodů, takže přesně v 50 % závodů vyrážel z prvního místa.

Ačkoliv Márquez v Brně navýšil své vedení v šampionátu na čtrnáct bodů, zůstává boj o titul velmi těsný. Mezi prvními pěti je rozdíl jen 31 bodů. Takto malý rozdíl mezi první pěticí od zavedení nového bodového systému v roce 1993 ještě nebyl. Druhý nejtěsnější rozdíl byl v roce 2006, kdy první pětici dělilo 51 bodů.

Moto2

Lüthiho vítězství v Brně bylo jeho desátým v Moto2, čímž vyrovnal Pola Espargara.

Franco Morbidelli je vedoucím mužem šampionátu Moto2 a navíc je jediným jezdcem aktuálního startovního pole prostřední třídy, který už ví, jaké to je vystoupit v Rakousku na podium.

Brad Binder oslaví v den prvních tréninků 22. narozeniny. Mattia Pasini bude v den závodu slavit 32 let.

Moto3

Vedoucí muž nejslabší kubatury – Joan Mir – už letos vyhrál šest závodů z deseti dosud odjetých, což je nejlepší počin v nejslabší třídě od roku 1997, kdy Valentino Rossi vyhrál osm z deseti závodů.

Romano Fenati má na svém kontě už 21 stupňů vítězů v Moto3. Jen Alex Rins a Maverick Viňales získali v této třídě více (Rins 23 a Viňales 22).

Fenati loni v Rakousku získal 11. místo na roštu, ale v neděli nakonec do závodu nenastoupil, protože se po kvalifikaci rozešel se svým týmem.

Zatím posledním jezdcem Moto3, který vyhrál závod po startu z pole position, je Brad Binder – podařilo se mu to na Phillip Islandu v roce 2016.

Zdroj: motogp.com, foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz