Status nejrychlejšího jezdce CRT drží De Puniet

Také druhý den privátního testu týmů CRT zůstal ve vedení Francouz Randy De Puniet, který dnes jako jediný zajel kolo pod minutu a jednačtyřicet sekund. ART poprvé testoval James Ellison a s Ducati Karel Abraham.
Status nejrychlejšího jezdce CRT drží De Puniet

V úterý už na jihošpanělské dráze testovala pětice jezdců týmů CRT plus Franco Battaini a Karel Abraham s MotoGP strojem italské značky Ducati. Nejrychlejším časem se opět prezentoval jezdec stáje Aspar Randy De Puniet, který si pondělní maximum zlepšil o sedm desetin. Francouz pracoval na nastavení elektroniky a v průběhu dne s týmem řešil problém v nedostatečné trakci.

Šestadvacetiletý Mattia Pasini (Speed Master Team) si druhý den polepšil o 1,3 sekundy a v neoficiální tabulce časů obsadil druhé místo za De Punietem.

Třetí Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar Team) včera skončil rychleji, protože se necítil dobře, ale dnes se mu také moc nedařilo, protože dvakrát havaroval. „Hlavní problém je udržet stopu v rychlých zatáčkách,“ řekl Španěl. „Ztrácím tam cit a jsem pak na výjezdu dlouhý.“

Danilo Petrucci (Ioda Racing Project) zvládl kolo za 1´43,3 sekundy a téměř okamžitě na to havaroval. Museli vyvěsit červené vlajky a zastavit testování. Jednadvacetiletý Ital později potvrdil, že si není jistý, zda se jim pro poslední den testu podaří dát dohromady těžce poničený motocykl. Ioda přitom potřebuje strávit na dráze každou minutu, protože mají ještě spoustu práce na řídící elektronice.

Poprvé si vyzkoušel jízdu s litrovou ART (Aprilia Racing Technology) James Ellison ze stáje Paul Bird Motorsport. Angličan byl s motocyklem poměrně spokojený, ale na konto si připsal jen třicet šest kola a čas 1´44,4 sekundy.

S Ducati dnes testoval Karel Abraham (Cardion AB Motoracing). Po šestačtyřiceti kolech následoval pád, který si rovněž vyžádal zastavení testu, protože zkušební stroj Desmosedici se po nárazu na zem vzňal a začal hořet. Pro českého závodníka by tento pád neměl mít žádné zdravotní následky, ale není vůbec jisté, zda se mechanikům testovacího týmu Ducati podaří zničený motocykl zprovoznit do zítřejšího rána. Po Abrahamovi měl totiž stejný motocykl testovat Héctor Barberá z Pramac Racingu.

Zítra test CRT pokračuje třetím, závěrečným dnem na okruhu v Jerezu.

Jerez, Test CRT - 21. února 2012 (časy jsou neoficiální):

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Kol
1 Randy De Puniet Power Electronics Aspar Team ART 1'40,9 50 kol
2 Mattia Pasini Speed Master Team ART 1'42,0 53 kol
3 Aleix Espargaró Power Electronics Aspar Team ART 1’42,6 45 kol
4 Danilo Petrucci Ioda Racing Project IODA 1'43,3 34 kol
5 James Ellison Paul Bird Racing ART 1'44,4 36 kol

18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.