Sterlacchini: V příštím roce budeme silnější

Jezdci Pramacu v průběhu testu výrazně zrychlili.
Klepněte pro větší obrázekSatelitní tým Ducati to v letošním ročníku mistrovství světa neměl jednoduché, jednak k prvnímu závodu nastoupil s nováčky v MotoGP Mika Kalliem a Niccolo Canepou a v polovině roku jim Kallio odešel k tovární Ducati, kde ve třech závodech nahradil Casey Stonera. Nicméně díky tomu do Pramacu přišel Aleix Espargaro, který svými výsledky velmi zapůsobil a získal si tak místo pro sezonu 2010.

„Po tomto třídenním testu můžeme říct, že v příštím roce budeme na dráze ještě silnější. Časy na kolo, které dnes naši jezdci zajeli jsou výrazně lepší než ty, které zaznamenali před třemi dny v závodu a od tomto místa musíme v příštím roce začít,“ řekl technický ředitel Pramacu Fabiano Sterlacchini.

Mika Kallio má za sebou první sezonu v královské kubatuře. Umístil se na patnáctém místě, což mu stačilo na cenu Nováčka roku, ale finský závodník věří, že si letos mohl zajet pro lepší umístění. V posledním třídenním testu ve Valencii předvedl další zlepšení a stejným stylem by rád pokračoval v dalším testu, který je na programu začátkem února v Sepangu.

„Můj první rok v MotoGP tak definitivně skončil,“ řekl Mika Kallio. „V průběhu těchto tří dnů jsme měli možnost vyzkoušet směs různých technických řešení použitých v tomto roce a dosáhli jsme vysokého stupně konkurenceschopnosti.“

„V této sezoně jsem se mnohému naučil a to také díky podpoře mého týmu. V příštím roce jsem odhodlaný vrátit se a zlepšit naše výkony v závodech,“ uvedl závěrem Mika Kallio, patnáctý muž v celkovém hodnocení šampionátu.

Aleix Espargaro před zahájením sezony 2009 přišel o tým a o angažmá v třídě do 250ccm. V průběhu roku testoval motocykly Moto2 až přišla nabídka Pramacu, která se mu stala osudnou a radikálně změnila život. Nyní je jezdcem královské kubatury a v dubnu zahájí svou premiérovou sezonu v MotoGP.

„Poslední den jsem si dokázal udržet dobrou rychlost, ale na rozdíl od ostatních jezdců jsem už bohužel nebyl schopný zajet rychlé jedno kolo, abych se tak dostal na lepší pozice,“ řekl Aleix Espargaro, nový člen satelitního týmu Ducati. „Ale to je v pořádku, protože v příštím roce budeme mít spoustu příležitostí se zlepšit.“

„Můj kontakt s motocyklem se díky času stráveném na dráze ve Valencii o hodně zlepšil. Změnili jsme nastavení zadního ramene, což mi zlepšilo přilnavost a následkem toho jsem se tak na motorce cítil lépe. Věřím, že si to v příštím roce užijeme,“ prozradil k poslednímu testu Aleix Espargaro.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz