Stoner a Pedrosa, první řada a stejná šance vyhrát

Repsol Honda není daleko od možnosti získat v závodu německé Grand Prix kompletní stupně vítězů. Casey Stoner má pole position, Dani Pedrosa startuje druhý a Andrea Dovizioso šestý.
Stoner a Pedrosa, první řada a stejná šance vyhrát

Casey Stoner naposledy vyhrál kvalifikaci ve Velké Británii a tam také slavil vítězství v závodu. Pro Australana je to pátá pole position sezony a velká příležitost získat své jednapadesáté umístění na stupních vítězů v roli jezdce královské kubatury.

„Páteční nehoda mi trošku otřásla sebedůvěrou a my válčili s tím, abychom získali nějaká data, takže jsme to celý den doháněli,“ uvedl Casey Stoner. „Dopoledne se nám podařilo udělat několik zlepšení, ale stále to nebylo dostatečné, protože jezdci před námi byli stabilně rychlejší a my měli problémy se jejich tempu přizpůsobit.“

„Dopoledne jsme zajeli hodně kol na jediné pneumatice. Ve skutečnosti to bylo víc, jak je délka závodu a já na ni zajel jeden z mých nejlepších časů na kolo, takže to bylo určitě pozitivní. Odpoledne jsme zkoušeli různé směry nastavení na obou motocyklech a podařilo se nám zaznamenat velké kroky vpřed, takže jsme opravdu spokojeni s nastavením, které teď máme.“

„Časy na kolo tu jsou hodně vyrovnané, takže to bude náročný závod a těžký k tomu, aby se vám podařilo získat skutečnou výhodu,“ pokračoval Australan a závěrem dodal: „Nicméně s dnešním výkonem jsem velmi spokojený a jsem optimistou, co se týče možnosti udělat mírné zlepšení ještě v zítřejším ranním zahřívacím tréninku.“

Španěl Dani Pedrosa byl s každým dalším kolem lepší a lepší. V pátek skončil třetí, poslední trénink v sobotu dopoledne ukončil druhý a stejná pozice mu patří po dvaatřiceti kolech, které během hodinové kvalifikace zajel na Sachsenringu. Pro Pedrosu je závod v Německu teprve druhým podnikem od jeho návratu zpět k závodění, ale je na něm vidět velké odhodlání.

„Je skvělé být opět v první řadě a abych řekl pravdu, vůbec jsem to nečekal,“ prozradil po kvalifikaci Dani Pedrosa. „Odvedli jsme ale dobrou práci a je důležité, že startujeme vpředu, protože první zatáčky jsou poměrně úzké a ze začátku je lepší se vyhnout jízdě ve skupině.“

Klepněte pro větší obrázek

„Co se týče samotného závodu, tak pro ten ještě potřebujeme zlepšit motocykl a na tom budeme s mechaniky pracovat dnes večer. Bylo by hezké mít o něco větší přilnavost. Myslím, že v závěru závodu si budeme muset pohlídat Yamahy, protože jezdí plynuleji a můžou víc šetřit pneumatiky.“

„Ohledně mého stavu, tyto závody jsou pro mě fyzicky náročné, ale je také pravdou, že díky levotočivému charakteru okruhu tady tolik netrpím, jak naposledy v Mugellu a můžu se soustředit na svou jízdu,“ řekl závěrem Dani Pedrosa, jenž si připravil velmi dobrou výchozí pozici pro obhajobu loňského vítězství.

Ital Andrea Dovizioso zvládl v sobotu odpoledne celkem sto dvacet pět kilometrů a s časem 1´22,157 sekundy se kvalifikoval do druhé řady k dvojici jezdců Marco Simoncelli a Ben Spies. Ital se vyhýbal pádům, nasadil stabilní tempo, ale na zlepšení této pozice to dnes nebylo.

„Před závodem si věřím, protože máme správné tempo, ale jinak to bude těžký závod, protože je nás asi pět nebo šest, jenž máme velmi vyrovnané časy,“ řekl Andrea Dovizioso. „Startovat z druhé řady znamená, že bude třeba předvést dobrý start a udržet si stály rytmus aniž by došlo k nadměrnému zatížení pneumatik a to bez ohledu na to, jak rychle se tu zahřívají.“

„V prvních kolech je to pro pravou stranu pneumatik náročné získat správnou teplotu, zatímco levá strana je neustále pod tlakem. Zvládnout otázku pneumatik bude pro zítřejší závod rozhodující. Budeme pracovat na jemném nastavení a věřím, že zítra budeme bojovat o dobrý výsledek,“ uvedl závěrem Dovizioso.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:58 | Danny Kent nahradí v Mugellu zraněného Ikera Lecuonu.
25. května | Esteve "Tito" Rabat dnes slaví 28 let.
22. května | Nicky Hayden - vzpomínkové video: odkaz
22. května | Nicky Hayden podlehl svým zraněním.
21. května | Viňales se dnes postaral Yamaze o 500. vítězství. odkaz

Harmonogram

GP Itálie, Mugello
Pátek 2. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 3. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 4. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Nicky Hayden podlehl svým zraněním

Nicky Hayden podlehl svým zraněním

Nicky Hayden, který minulou středu utrpěl těžká zranění při jízdě na kole, dnes svým zraněním podlehl.

22.  5.  2017 | | 5 N/A
MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole…

Viňales bojoval s Rossim o vedení. Rossi v posledním kole upadl, Viňales zvítězil. Zarco vybojoval před domácím publikem druhé místo. Na podium vystoupil i Pedrosa.

21.  5.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, Viňales první

MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, …

Do francouzského závodu královské kubatury se z první řady vydají Španěl Maverick Viňales, Ital Valentino Rossi a domácí jezdec - Johann Zarco.

20.  5.  2017 | | 4 N/A
Moto3: Závod začal velkou nehodou, pak byl přerušen a vítězí Mir

Moto3: Závod začal velkou nehodou, p…

Závod nejslabší kubatury musel být nedlouho po startu přerušen, protože došlo k hromadnému pádu velmi velkého počtu jezdců. Následně byl závod restartován a zvítězil Mir. Na podium vystoupili i Canet a Di Giannantonio.

21.  5.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne se do čela posunul Márquez

MotoGP: V neděli dopoledne se do čel…

Marc Márquez zajel nejlepší čas warm upu. Za ním se umístili oba jezdci týmu Monster Yamaha Tech3 - Jonas Folger a Johann Zarco.

21.  5.  2017 |