Stoner: "Dorna je zodpovědná za momentální situaci"

Poté, co před Grand Prix v Le Mans oznámil svůj odchod do závodnického důchodu na konci sezóny, poskytl Casey Stoner rozhovor pro australský televizní kanál „Channel Ten Sports“.
Stoner: "Dorna je zodpovědná za momentální situaci"

Casey zde znovu vysvětlit důvody svého rozhodnutí a opětovně přidal otevřený nesouhlas s managery MotoGP, španělskou společností Dorna, v čele s Carmelo Ezpeletou.

Po vysvětlení pocitů, které motivovaly jeho rozhodnutí, jako je absence vášně pro tento sport, Casey přidal několik vyjádření k pořadatelům. „Myslím, že Dorna je z velké části zodpovědná za situaci, ve které se dnes nacházíme. Přijatá rozhodnutí a směr, kterým se tento sport ubírá, se mi vůbec nelíbí, a proto nemohu souhlasit s názory Ezpeleta, "říká australský šampion.

Dále se Casey vyjádřil k jeho možné náhradě u tovární Hondy. „Marc Marquez by byl ideální kandidát, aby zaujal moje místo. Pokud tedy pominu pravidlo pro nováčky, o kterém si myslím, že je špatné a je další z mnoha věcí, které se mi nelíbí."

Casey také kritizuje předpisy pro logistiku a organizaci velkých cen, jako je distribuce pro parkování obytných přívěsů v paddocku. "Skutečnost, že žádný z pilotů Moto2 a Moto3 nemá právo zaparkovat karavan v paddocku se mi nelíbí. Nemohl bych se dostat tam, kde jsem, kdybych neměl dovoleno mít karavan v paddocku, "připomněl dřívější dobu svého působení v šampionátu.

Během rozhovoru „Channel Ten Sports“  byl Casey požádán, aby jim prozradil něco o své budoucnosti a možnosti přesunutí se do autosportu v australském národním mistrovství. „Nechci dělat něco z povinnosti, jen si chci užít čas s rodinou a věnovat se jim. Abych byl upřímný, jsem rád za možnost otestovat V8 (V8 Supercars Championship), ale nemyslím si, že bych pociťoval stejné vzrušení a adrenalin jako s motocyklem. "


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.