Stoner: Letos máme nový motocykl a to je jiná situace

Tisková konference na okruhu v holandském Assenu.
Klepněte pro větší obrázekVe středu odpoledne proběhla v tiskovém středisku závodního okruhu v Assenu tisková konference, kde na otázky novinářů odpovídali jezdci královské kubatury Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Casey Stoner, Loris Capirossi a Andrea Dovizioso. První tři jezdci mají po šesti závodech sezony na svém kontě stejný počet bodů – 106.

V Assenu se koná v pořadí už jednašedesátá Grand Prix světového šampionátu závodů silničních motocyklů a tak vyrovnané startovní pole jaké nyní předvádí jezdci MotoGP snad ani nemohlo být lepší pozvánkou k sedmému podniku sezony 2009.

Pro Valentina Rossiho je závod v Assenu místem, kde může dosáhnout jednoho z dalších milníků své kariéry. V Barceloně získal své v pořadí devětadevadesáté vítězství a v sobotu si může zajistit jubilejní sté vítězství v závodu Grand Prix.

Na to jak vidí víkend v Holandsku Rossi odpověděl: „Dráha je tady skvělá a pokaždé obtížná, protože některé ze zatáček mají vysoký sklon, zatímco další jsou zase ploché, takže je vždy těžké zjistit vhodné místo k brždění. V minulém roce jsem tady udělal svou jedinou chybu v sezoně (Rossi měl v prvním kole kolizi s Randy De Punietem), takže musíme zajistit, aby to v tomto roce bylo lepší.“

Jorge Lorenzo musel v domácím závodu v Barceloně překousnout pocit z porážky od svého týmového kolegy z Fiat Yamahy a stejně jak většina jezdců i on nešetřil chválou na slavný holandský okruh, kde se v sobotu bude snažit získat plný počet bodů.

„Každému vždy říkám, že je to má oblíbená dráha. Líbila se mi ještě víc předtím než ji upravili, ale je to stále radost na ni závodit a ta atmosféra je tam báječná. Rovněž jsem velmi potěšen, že je letošní šampionát tak vyrovnaný a doufejme, že nabídneme další skvělou podívanou,“ řekl Jorge Lorenzo.

Australan Casey Stoner během tiskové konference v Assenu vypadal mnohem lépe než jsme ho měli možnost vidět po dojezdu do cíle katalánské Velké ceny, ale na otázky týkající se jeho šancí zopakovat vítězství z předchozího roku odpovídal vyhýbavě.

„V minulém roce jsme tady zajeli fantastický závod a náš motocykl tehdy fungoval velmi dobře. Letos máme nový motocykl a to je jiná situace, takže musíme počkat a uvidíme co bude, když ve čtvrtek začneme,“ řekl jezdec tovární Ducati Casey Stoner.


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz