Stoner neměl problémy s kondicí a chce vyhrávat dál

Hayden doplatil na kontakt s Lorenzem. - DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Casey Stoner dosáhl v domácí Velké ceně Austrálie třetího vítězství v řadě. Z výhry se radoval poprvé od Velké ceny Itálie, která se jela poslední květnový den. Na Phillip Islandu se představil se strojem v národních barvách. Nicky Hayden měl hned po startu nezaviněný kontakt s Jorgem Lorenzem, skončil mimo trať a závod dojel až na patnáctém místě.

Jediný, kdo dokázal Stonerovi během závodu sekundovat, byl Valentino Rossi. K přímému útoku se však za celý závod nedostal. Australana potěšilo, že od svého návratu na závodní tratě nemá během závodů potíže s kondicí. "Jsem rád, že jsem na tom byl fyzicky stejně od začátku do konce," pochvaloval si mistr světa z roku 2007. "Všechno fungovalo dobře, především mé tělo."

Stoner se vrátil před dvěma týdny v Portugalsku druhým místem. Už tehdy věřil, že v Austrálii by mohl vyhrát. "Jsem hrdý na tým. Dokázali jsme se vrátit rychlí," děkoval Australan. "Po celý víkend jsme měli problémy se zadní přilnavostí. Zkoušeli jsme vylepšit pohyb motorky v zatáčkách, ale myslím, že stejné potíže tu měl každý. Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli. Motorka pracovala dobře."

Jezdec stáje Ducati Marlboro by na své vítězství rád navázal i v Sepangu a ve Valencii. "Nebojujeme o šampionát, což je trochu zklamání, ale letos jsme se hodně poučili a nakonec to není tak špatné," řekl. "Je pěkné být zpátky. Bylo by krásné zakončit rok třemi výhrami ve třech závodech."

Nicky Hayden ztratil kontakt se zbytkem pole už na začátku závodu. Po startu do něho narazil Jorge Lorenzo a Američan se vydal na dlouhý výlet mimo trať. Nakonec získal alespoň bod za patnácté místo.

"Povedl se mi možná můj nejlepší start v sezoně, ale bohužel to způsobilo můj pád. Nevím, co se přesně Jorgemu stalo. Viděl jsem, že měl špatný start a předjel jsem ho. Najednou jsem ucítil tvrdý úder," líčil Kentucky Kid. "Oběma motorkama to trhlo. Naštěstí jsem se mohl vrátit na trať. Mohl jsem odstoupit a ušetřit motor, ale byla šance, že by začalo pršet a my bychom se vrátili do hry, tak jsem zůstal."

Z výsledku je Američan pochopitelně zklamán. "Měli jsme šance zajet tu dobrý výsledek. Na této trati vždy rád závodím. Jorgeho nemohu z ničeho vinit, bojuje o šampionát, neudělal to schválně," ví Hayden, který je rád, že se celá situace obešla bez zranění.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.