Stoner s Pedrosou v první řadě, Ital Dovizioso startuje šestý

Dvojice jezdců tovární Hondy Casey Stoner a Dani Pedrosa odstartují do závodu v Laguně Seca z první řady. Trojici Repsol Hondy rozdělil Spies se Simoncellim a pro Andrea Doviziosa zůstalo šesté místo v druhé řadě.
Stoner s Pedrosou v první řadě, Ital Dovizioso startuje šestý

Casey Stoner si je vědom, že i když startuje druhý v pořadí, mají jeho soupeři v podobě Lorenza a Pedrosy lepší závodní rychlost. Australan chce spolu s týmem na tom během noci zapracovat a změny vyzkoušet v ranním zahřívacím tréninku. Ten bude v případě většiny závodníků skutečně důležitý a jeho výsledek může mnohé napovědět.

„Ve všech tréninkových jízdách jsme se snažili najít to správné nastavení,“ uvedl Casey Stoner. „Celý víkend jsme dosud trošku válčili s problémy a nepodařilo se nám najít nic, coby mi vyhovovalo. Už několikrát se mi tu zavřel předek a doufám, že se nám podaří vyvážením motocyklu docílit toho, aby nám fungoval na dráze, kde jsme předpokládali, že bude pracovat dobře.“

„Při výjezdu na své první měkké pneumatice bylo na dráze plno jezdců, také došlo k nehodě a vyvěšení žlutých vlajek, takže jsem o svoji šanci na této pneumatice přišel,“ pokračoval Australan. „Na další jsem měl jedno kolo, které se mi podařilo zajet rychle a my získali první řadu, což je pro zítřejší závod důležité.“

„Nemám pocit, že jsme na tom stejně jako Dani nebo Jorge, protože to vypadá, že jsou stabilně rychlejší o jednu, dvě desetiny, ale v zahřívacím tréninku se pokusíme najít něco pro závod a uvidíme,“ řekl Australan Casey Stoner, současný lídr šampionátu v kubatuře MotoGP.

Dani Pedrosa po svém návratu zpět k závodění dosahuje velmi dobrých výkonů, ale tentokrát nestačil na kolegu Stonera a krajana Jorge Lorenza. Jezdec Repsol Hondy má první řadu, což je základ a má rovněž velmi dobré závodní tempo. Kvalifikační ztráta na Lorenza činí 0,183 sekundy, na Stonera je to desetina.

„Ve finále jsme se nedokázali zlepšit tak, jak bych chtěl. Zkoušeli jsme různá nastavení a bohužel nenalezli to správné. Nicméně startovat z první řady je tady pokaždé důležité a my jsme tam,“ konstatoval Dani Pedrosa. „Mnohem lépe se cítím na tvrdých pneumatikách, což je jenom dobře, protože budou použity pro závod, ale ještě musíme udělat další krok a doufám, že zítra o trošku  zlepšíme zadní přilnavost.“

„Lorenzo je zdá se velmi stabilní a rychlý, takže doufám, že se mi s mechaniky podaří najít něco, co mi zítra umožní bojovat za skvělý výsledek,“ pokračoval Španěl. „Závod bude velmi rychlý, je tu hodně kol, takže bude důležité si v každém z nich udržet požadovanou koncentraci a zůstat silný až do konce.“

Klepněte pro větší obrázek„Je mi jasné, že kompletní délka závodu bude pro mě náročná po fyzické stránce. Musíte tu neustále pracovat, je tu také plno nerovností a potřebujete být plně soustředěni, aby jste nechybovali. Udělám pro to maximum,“ dodal závěrem Dani Pedrosa.

Andrea Dovizioso si časem 1´21,731 sekundy zajistil šestou startovní pozici v druhé řadě, kde je spolu s Benem Spiesem a Marcem Simoncellim. Ital cítí, že má ještě rezervy a prostor pro zlepšení, takže v zahřívacím tréninku budou spolu s týmem zkoušet další změny v nastavení.

„Mým cílem bylo startovat z prvních dvou řad, takže skončit šestý není špatné, ale doufal jsem ve čtvrté místo, protože je na vnějšku a při startu tak máte větší šanci,“ poznamenal Andrea Dovizioso. „Každopádně jsme celkem blízko a potřebujeme teď zapracovat, abychom získali další dvě desetiny na závodní rychlosti.“

„Odpoledne jsme se hodně zlepšili díky některým změnám, které jsme udělali v nastavení a přemístěním váhy dozadu. Toto nastavení mi umožňuje výrazněji brzdit a daleko víc sedí mému stylu jízdy. Budeme v tom pokračovat během zahřívacího tréninku, protože Daniho a Lorenzova rychlost je opravdu vysoká. Doufám, že se mi podaří dobře odstartovat a zůstat v kontaktu s přední skupinou,“ uvedl odhodlaně Andrea Dovizioso.

26. května | Danny Kent nahradí v Mugellu zraněného Ikera Lecuonu.
25. května | Esteve "Tito" Rabat dnes slaví 28 let.
22. května | Nicky Hayden - vzpomínkové video: odkaz
22. května | Nicky Hayden podlehl svým zraněním.
21. května | Viňales se dnes postaral Yamaze o 500. vítězství. odkaz

Harmonogram

GP Itálie, Mugello
Pátek 2. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 3. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 4. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Nicky Hayden podlehl svým zraněním

Nicky Hayden podlehl svým zraněním

Nicky Hayden, který minulou středu utrpěl těžká zranění při jízdě na kole, dnes svým zraněním podlehl.

22.  5.  2017 | | 5 N/A
Rossi je po motokrosové nehodě v nemocnici na pozorování

Rossi je po motokrosové nehodě v nem…

Valentino Rossi měl ve čtvrtek nehodu při motokrosu a nakonec musel do nemocnice na pozorování. Nemělo by se však jednat o nic vážného.

26.  5.  2017 | | 2 N/A
MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole…

Viňales bojoval s Rossim o vedení. Rossi v posledním kole upadl, Viňales zvítězil. Zarco vybojoval před domácím publikem druhé místo. Na podium vystoupil i Pedrosa.

21.  5.  2017 | | 8 N/A
MotoGP v Le Mans 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Le Mans 2017: Ohlasy prvníc…

Při závodě ve Francii se na první místo vrátil Maverick Viňales. Pro druhé místo si před domácím publikem dojel Johann Zarco a na třetí příčku se dostal Dani Pedrosa.

23.  5.  2017 | | 2 N/A
Abraham v Le Mans nedojel kvůli technické poruše

Abraham v Le Mans nedojel kvůli tech…

Karel Abraham se sice do francouzského závodu kvalifikoval jako devátý, ale v závodě jej postihla porucha, kvůli níž musel odstoupit.

22.  5.  2017 |