Stoner se po včerejších problémech dostal do první řady

Hayden se nevypořádal s větrem a je šestnáctý.

Casey Stoner zajel třetí nejrychlejší čas, což je na trati v Jerezu jeho nejlepší kvalifikační výkon.

"V minulosti se nám tu nedařilo, ale při testech jsme tvrdě pracovali a v posledních dvou dnech jsme přišli s nastavením, které je konečně konkurenceschopné. Ráno to vypadalo dobře. I když jsme nebyli úplně nahoře, věřil jsem si. Bohužel nás rušil vítr, což mi moc nepomohlo. Poté, co jsme měli včera problémy s přední částí, jsem si dal za cíl druhou řadu. Dostat se do první je pro mě nečekaná odměna," radoval se Australan. "V posledních letech bylo pro mě obtížné zajet dobře domácí závod, ale Španělé a Italové se vždy chtějí vytáhnout na domácí půdě. Podpora Daniho (Pedrosy) a Jorgeho (Lorenza) je fantastická. Oba jedou dobře a určitě budou zítra konkurenceschopní. Bude to skvělá zábava!"

Druhý jezdec stáje Ducati Marlboro Nicky Hayden odstartuje až z šestnáctého místa. Nepodařilo se mu vyrovnat se změnou podmínek a nenavázal tak na desáté místo z ranního volného tréninku. V kvalifikaci byl o jeden a půl sekundy pomalejší než ráno.

Američan přiznal, že po vydařeném ranním tréninku věřil, že se mu bude dařit i v kvalifikaci. Díky větru byl nestabilní v zatáčkách, ale dodal, že podmínky byly stejné pro všechny. "Zkusili jsme ze sebe dát to nejlepší, abychom vše vyladili, ale nešlo to tak hladce, jak bychom si přáli," komentoval své snažení mistr světa z roku 2006. "Uvidíme, co s tím přes noc uděláme. Zkusíme ještě nějaké změny v nastavení, něco trochu doladíme a uvidíme, jak to bude při warm-upu fungovat." 

Hayden dále upozornil, že ve Španělsku jsou momentálně velké rozdíly mezi ranní a odpolední teplotou, což ovlivňuje i pocit na motorce, i když se nemění nastavení. "Bude to obtížné, ale budeme nadále tvrdě pracovat a doufejme, že se zítra dobře předvedeme před těmi úžasnými fanoušky," přeje si.