Stoner: Španělské jezdce je tady těžké porazit

Druhá kvalifikace sezony a znovu souboj jezdců tovární Hondy Casey Stonera a Daniho Pedrosy. Australan vyhrál druhou pole position roku a Pedrosa by mu to rád vrátil v samotném závodu. Dovizioso byl šestý.
Stoner: Španělské jezdce je tady těžké porazit

Byla to bitva, kdo z koho a byl to znovu Casey Stoner, který si na konto připisuje letos už druhou pole position a vůbec první na jihošpanělském okruhu v Jerez de la Frontera. V posledním kole málem narazil do nafukovací ochranné bariéry, ale stačil svou jízdu proti zdi úspěšně zkorigovat. Australan má famózní formu, ale zároveň si je vědom nebezpečí, které mu v neděli hrozí od dvojice domácích závodníků v podobě Daniho Pedrosy a Jorge Lorenza.

„Kvalifikační výsledek byl dobrý, ale co se týče využití zbytku kvalifikace a nastavení motocyklu, tak s tím už jsme tolik spokojení nebyli a přišli o nějaký ten čas,“ uvedl vítěz španělské kvalifikace Casey Stoner. „Trošku jsme bojovali s vyvážením motorky, jednou něco zlepšili vpředu, něco pak zase vzadu, ale nikdy všude stejně, což bylo trošku frustrující.“

„Při svém posledním kole jsem na to o něco víc zatlačil a šel později na brzdy. Zadní část se mi nadzvedla, pustil jsem brzdu, ale jel tam stále velmi rychle, takže jsem se nakonec se štěstím vyhnul nafukovacím bariérám,“ pokračoval Australan.

„Každopádně jsme s další pole positon spokojení, ale ještě musíme zítra dokončit závod, kde se budu snažit bojovat o pozice na stupních vítězů a doufejme, že o vítězství v závodu. Nicméně nikdy nepodceňuji španělské závodníky, pokaždé pro tento závod najdou něco extra a je velmi obtížné je porazit,“ řekl závěrem Casey Stoner.

Dani Pedrosa ani napodruhé nezískal pole position, ale pokud mu dle představ nevyšla kvalifikace, je tu ještě samotný závod. Je to jeho domácí Velká cena, takže motivace navíc, ale zároveň je tu zranění ramene a to už pociťoval po prvních kilometrech dopoledního tréninku. Je vlastně těžké odhadnout, jak si zítra Španěl povede, protože to asi neví ani on sám.

Klepněte pro větší obrázek

„Být v první řadě je vždy velmi důležité a druhý je dobrá výchozí pozice,“ komentoval svůj kvalifikační výkon Dani Pedrosa. „Ještě bych rád trošičku zlepšil motocykl a to zejména v třetím úseku dráhy, což je jediné místo, kde ztrácím nějaké ty desetiny a moc by mi tam pomohlo lepší brzdění a výjezd ze zatáček.“

„S ramenem to bylo těžké. Dopoledne jsem vlastně zajel jen několik kol, abych ruku nevystavoval příliš velké zátěži. Zítra to bude celkem komplikované, ale s tím nic nenaděláme, takže se pokusím závod dokončit s co možná nejlepším výsledkem. Uvidíme, jak to bude zítra s počasím, možná bude pršet a to pro moje rameno nemusí být vůbec špatné,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

Ital Dovizioso se dnes hodně snažil, nechtěl už rozbít svou RC212V a zároveň nechtěl příliš ztratit na své týmové kolegy. Šestým místem se mu to snad částečně podařilo. „Potom, jak byl pro nás úvod víkendu složitý jsem s druhou řadou spokojený,“ uvedl po kvalifikaci Ital Andrea Dovizioso. „Hodně jsme spolu s týme zapracovali a já si dokázal zlepšit kontakt s předkem motocyklu, kde jsme včera odpoledne válčili kvůli mé nehodě a silnému větru.“

„Tak jako pokaždé, to bude zítra v Jerezu těžký závod, protože je tu malá přilnavost a motorka hodně klouže. Z hlediska šampionátu, bude pro nás velmi důležité na této dráze získat dobré výsledky, protože v minulosti jsme tu často měli problémy a tento závod bude dobrým ukazatelem naši výkonnostní úrovně. Ze zlepšení mám radost, ale musíme pokračovat v tvrdé práci, abychom zredukovali ztrátu na Caseyho s Danim,“ řekl dnes šestý Andrea Dovizioso.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


9. srpna | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
9. srpna | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.
4. srpna | Marc Márquez musel na další operaci. Více informací zde: odkaz