Stoner spolu s Haydenem přijíždějí do Jerezu pro maximum bodů

Během zimní přípravy na jihu Španělska pokročili s nastavením GP9.
Klepněte pro větší obrázekPo dvou závodech mimo Evropu se světový šampionát závodů silničních motocyklů přesune na dráhu na jihu Španělska, která je proslavena vysokou návštěvností diváků a velkých fandů motocyklových závodů. Třetím podnikem sezony je Velká cena Španělska na okruhu v Jerezu.

Casey Stoner zahájil letošní šampionát vítězstvím v Kataru a čtvrtým místem v Japonsku. V průběžném hodnocení mu patří třetí místo se ztrátou tří bodů na vedoucí pozici.

„Nikdy se mi v Jerezu opravdu nedařilo, ale v zimních testech jsme dobře zapracovali a zajeli některé rychlé časy, takže to zkusíme využít, jako základ pro příznivý víkend,“ řekl Casey Stoner, který si jen nedávno odvezl z Jerezu zbrusu nové sportovní BMW.

„Na této dráze potřebujete dobré jízdní vlastnosti a motocykl, který vám umožní rychlý nájezd do zatáčky a potom v jejím výjezdu okamžitou akceleraci stejně, jako dobrou stabilitu,“ řekl Stoner.

„Myslím si, že v této oblasti jsme s GP9 pokročili kupředu a pokud naši práci neovlivní špatné počasí nebo nějaký jiný druh problémů, potom bychom měli najít dobré nastavení pro Jerez.“

„Na naše lepší tratě přijedeme až později v sezoně, ale pokud si udržíme soustředění a budeme pokračovat jak dosud, pak můžeme získat nějaké slušné výsledky,“ uvedl Stoner a závěrem dodal: „Začátek sezony byl v tomto roce pro nás lepší než loni, takže se musíme pokusit udržet si náš standard.“

Pro Nicky Haydena je začátek sezony a vůbec nového angažmá u Ducati mnohem obtížnější než je tomu v případě jeho nového týmového kolegy. Nicméně americký jezdec dokáže zabojovat a po nešťastném závodu v Japonsku si chce spravit chuť na jihu Španělska.

„Nemůžu popřít, že to byl velmi obtížný začátek sezony, zvlášť pak v Japonsku, ale musíme se přes to přenést a dívat se dál dopředu,“ uvedl Nicky Hayden, který v závodu Velké ceny Japonska havaroval po kontaktu s domácím jezdcem Yuki Takahashim.

Klepněte pro větší obrázek„Teď jedeme do Jerezu a i když jsme tam v březnu neměli nejlepší test, věci se nyní mají jinak,“ pokračoval Hayden. „V Motegi jsem cítil, že se komunikace uvnitř týmu mnohem zlepšila. Práce, kterou odvádíme jako tým se stává plynulejší, takže se těším až v Jerezu znovu začnu s čistou hlavou.“

„Nechci ani pomyslet na možnost, že by tam znovu pršelo! Nyní to vypadá na dobrou předpověď, ale jak to tak vypadá, někdo tam nahoře rád vidí jezdce MotoGP v dešti!“ žertoval Hayden a závěrem dodal: „Bez legrace, bylo by fajn mít ´normální´ víkend, abychom mohli pořádně zapracovat na motocyklu. Chci, aby se už konečně dala moje sezona do pohybu!“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře