Stoner srovnával dvě verze kyvné vidlice

Hayden se opět trápil.

Každý z jezdců továrního týmu Ducati Marlboro se pohyboval na jiné straně výsledkové listiny prvního volného tréninku na Velkou cenu Itálie. Casey Stoner srovnával karbonovou a hliníkovou kyvnou vidlici a skončil celkově třetí. Jeho časy na obou verzích byly vyrovnané. Nicky Hayden se stále sžívá se stylem jízdy na Ducati a snažil se najít optimální základní nastavení. Zajel až patnáctý nejrychlejší čas.

Stoner se k hliníkové vidlici vrátil, aby poznal, kde je možné vylepšit karbonovou verzi, kterou používá od začátku letošní sezony. "Karbonová vidlice je lepší v řadě oblastí, ale nedaří se nám najít přilnavost v zatáčkách, takže zkoušíme hliníkovou, abychom zjistili, kde v čem je lepší a proč," vysvětlil Australan, kterému nedělá problém zajíždět shodné časy s oběma typy. "Jediná věc, která nás dnes ovlivnila, byla skutečnost, že jsme museli absolvovat řadu krátkých výjezdů a hodně testovat, ale jsme spokojeni."

Zatímco dnes se mistr světa z roku 2007 zaměřil spíše na dlouhodobější test, zítra se chce soustředit na nastavení pro nedělní závod. "Vzhledem k tomu, jak jsme blízko nejlepším, myslím, že si můžeme věřit," dodal.

Naopak mistr světa z roku 2006 Hayden doufal, že se bude pohybovat vepředu. "Bohužel se znovu trápíme, je to dost demoralizující, protože na každé trati máme jiné problémy," přiznal Američan. "Tady je největší problém s hrbolatým povrchem, díky kterému je motorka nestabilní. Pak je těžké měnit směr."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře