Stoner stále bojuje se zdravotními problémy

Bývalý šampion MotoGP – Casey Stoner – nedávno přiznal, že stále bojuje se zdravotními problémy – konkrétně s únavovým syndromem.

Australan Casey Stoner byl nedávno hostem pořadu Grega Rusta, kde se mimo jiné rozpovídal o zdravotních problémech, které jej aktuálně trápí.

Zdraví Stonera potrápilo už v době, kdy jezdil u Ducati. V roce 2009 musel vynechat několik závodů, protože trpěl chronickou únavou. Tehdy podstupoval mnoho vyšetření, ale příčinu problému se nedařilo najít. Později byly tyto problémy přičítány tomu, že jezdec trpí intolerancí laktózy.

A problémy se zdravím má Stoner i nyní. „V současnosti bojuji s chronickým únavovým syndromem, což není dobré,“ přiznal Stoner v rozhovoru. „Zhruba v srpnu nebo září minulého roku jsem si toho všiml. Cítil jsem, že něco není v pořádku, když pro mě golf najednou začal být fyzicky hodně náročný,“ sdělil dále.

V posledních měsících musel jezdec vynechat mnoho činností, které dříve vykonával. Delší dobu už se nevěnuje motokárám ani lukostřelbě. Samozřejmě ani delší jízda na motocyklu není aktuálně možná, takže nelze očekávat, že by se Stoner v brzké době znovu objevil na motocyklu MotoGP.

Poslední test s motocyklem MotoGP absolvoval Stoner loni v lednu na okruhu v Sepangu. O několik měsíců později oznámil, že ukončil spolupráci s Ducati. A od té doby toho moc na motocyklu nenajezdil.

 „Poprvé od ledna minulého roku jsem si zkusil jízdu na motocyklu před několika týdny, když jsem v Americe slavil své narozeniny. Jednalo se o akci Alpinestars. Spolu s několika kluky jsme si zajezdili, ale nijak jsme na to netlačili, přesto mě to hrozně unavilo,“ přiznal Stoner v rozhovoru pro Grega Rusta.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati a facebook

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře