Stoner v Itálii vytěžil maximum z toho, co měl k dispozici

Po závodu v italském Mugellu sice nebyl v boxech Ducati stejný druh oslav jako loni, ale čtvrté místo Stonera a výkon jejich GP10 dává důvod k naději pro další závody.

Na tom se shodli po italském víkendu, jak týmový manažer Vittoriano Guareschi tak ředitel Ducati Claudio Domenicali. Casey Stoner letos nedokončil dva ze tří závodů a právě v Mugellu si dojel pro své letos nejlepší umístění v podobě čtvrtého místa. Bohužel v případě Nicky Haydena, který pro Ducati získal dosud tři čtvrtá místa, závod skončil už v pátém kole.

Pro tovární tým Ducati byl závod v Mugellu jejich domácím, ale po zkušenostech z předchozích závodů pokračovali dál v zlepšování jejich strojů a pro čtvrtý závodní víkend sezony nasadili novou přední vidlici. Najít správné nastavení pro tak technicky náročnou dráhu pak bylo s novými díly ještě mnohem složitější.

„Tento víkend jsme měli velký problém, protože jsme nasadili novou vidlici a snažili se o hodně zlepšit a osvojit si tento nový díl,“ řekl Vittoriano Guareschi. „V závěru víkendu jsme získali čtvrtou pozici. Není to umístění na stupních vítězů, ale je to dobrý výsledek a v tomto roce nejlepší umístění pro Caseyho.“

Domenicali na komentář svého šéfa týmu navázal, když řekl: „Čtvrté místo v Mugellu pro nás není samozřejmě nijak uspokojivé, ale byl to nicméně dobrý závod a to zejména na konci. Casey předvedl svůj charakter a když věděl, že nemá rychlost na boj o umístění na stupních vítězů, tak si počkal na správný okamžik a zajistil si ten nejlepší možný výsledek.“

„Z nějakého důvodu, což máme v plánu analyzovat, neměl takovou úroveň přilnavosti jakou jsme čekali, že bude mít po změnách z ranního tréninku, ale rozhodně vytěžil maximum z toho, co měl k dispozici,“ řekl Domenicali, jenž výraznější zlepšení očekává již v Silverstone.

Tuto sobotu 12. června bude dvojice tovární Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden přítomni akce pod názvem ´World Ducati Week´, která se koná v Misanu a budou tam společně s kolegy z mistrovství superbiků Michelem Fabriziem a Noriyukim Hagou.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.