Stoner v první řadě, Hayden letos nejslabší výkon v kvalifikaci

Casey Stoner má po kvalifikaci v Barceloně druhou pozici v první řadě a přestože zatím není dostatečně spokojen s úrovni přilnavosti je na tom určitě lépe než jeho týmový kolega Hayden, který startuje jedenáctý.

Oba jezdci tovární Ducati hledali v průběhu závěrečné šedesátiminutovky lepší úroveň přilnavosti na závodních pneumatikách Bridgestone. Až v samotném závěru přezuli na měkčí směs a to Casey Stonera vyneslo do první řady na startu. Nicky Haydenovi se tentokrát nedařilo a zítra odstartuje až z čtvrté řady.

„V kvalifikaci jsme tu vůbec poprvé během víkendu bojovali s problémy, protože ve volných trénincích se nám dařilo. Problémy nastaly, když jsme se snažili zlepšit přilnavost, což se nám doteď moc nepodařilo,“ komentoval kvalifikaci Casey Stoner. „V zatáčkách jsme rychlí a zejména v jejich nájezdu, ale již nedokážeme zajistit, aby nám pneumatika řádně fungovala v jejím výjezdu, kde nemáme přilnavost a klouže to.“

„Vyzkoušeli jsme něco v nastavení jednoho z motocyklů, ale to mi vůbec nesedělo, takže jsme se vrátili o krok zpátky. Dalších několik nových věcí vyzkoušíme v zahřívacím tréninku, ale jinak jsem velmi spokojený s tím, co máme pro závod,“ uvedl závěrem Australan, který se teprve v Assenu postavil letos poprvé na stupně vítězů.

Na rozpáleném povrchu dráhy v Montmeló se Nicky Haydenovi moc nedařilo, protože si v kvalifikaci zajel pro nejhorší umístění na startu od začátku letošní sezony. „Podařilo se nám udělat nějaký pokrok v dopoledním tréninku, když bylo ještě o něco chladněji, ale odpoledne jsme už skutečně zápasili. Nastaly stejné problémy jako včera – pro lepší přilnavost, potřebujeme zatížit až příliš zadní část motorky a opačně.“

„Zkoušeli jsme rovněž nějaké drobné změny s odpružením a několika dalšími věcmi, aniž bychom nalezli správné vyvážení a to pro zítřek znamená dost náročný závod. Start z čtvrté řady také moc nepomůže. Čeká nás do zítřka spousta práce a doufejme, že se nám ještě podaří něco najít v zahřívacím tréninku,“ řekl závěrem Nicky Hayden.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz