Stoner zajel při loučení s Ducati pole position, zlepšil se i Hayden

Casey Stoner si chce při svém posledním startu v barvách týmu Ducati Marlboro připsat co nejlepší výsledek. Do závodu odstartuje z prvního místa. Nicky Hayden skončil po drobných problémech pátý.
Stoner zajel při loučení s Ducati pole position, zlepšil se i Hayden

Casey Stoner se zatím s týmem Ducati Marlboro loučí tím nejlepším možným způsobem. V dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Valencie vybojoval pole position. Také Nicky Hayden se na okruhu Ricarda Torma oproti volným tréninkům zlepšil a zajel pátý nejrychlejší čas.

Ještě ráno měl Stoner problémy s přední částí svého motocyklu. "Na této trati musíte strávit hodně času v náklonu. Odpoledne jsme zkusili řadu různých věcí, ale nedosáhli jsme toho správného pocitu. Když jsem vyjel na měkčích pneumatikách, nemyslel jsem si, že dokážu porazit Jorgeho nebo Marka," vzpomínal Australan. "Ale získal jsem sebevědomí, které jsem potřeboval, abych mohl jet mnohem rychleji."

Mistr světa z roku 2007 přiznal, že v posledních dvou kolech udělal několik chyb. "Myslím, že jsem mohl být lepší, ale důležité je, že jsem dokázal pro Ducati před svým odchodem vyjet další pole position," pochvaloval si. "Stále je tu několik sekcí, ve kterých se musíme zlepšit. Jiné úseky mi připomínají Phillip Island a v těch si věřím."

Stoner se s Ducati loučí po čtyřech úspěšných sezonách a ví, že zítřek bude plný emocí. "Mým cílem zůstává soustředit se na závod a dosáhnout co nejlepšího výsledku," dodal Australan.

Hayden je spokojen především se zlepšením na tvrdých pneumatikách. "Udělali jsme odpoledne několik změn a získal jsem několik desetin. Jakmile jsme poprvé nasadili měkčí gumy, přiblížil jsem se k času 1:32. Při druhém výjezdu mi ale uteklo přední kolo, což není zrovna dobrý začátek rychlého kola," přiznal šampión z roku 2006. "Ztratil jsem sebedůvěru a možná i místo v první řadě. I když jsem dokázal zajet 1:32,4, nedokázal jsem už získat zpět těch několik desetin."

Na první řadu chyběly Haydenovi necelé dvě desetiny sekundy. "Každá desetina přitom znamená propad. Zítra to nebude žádný med. Vím to, ale chci zakončit rok co nejlepším výsledkem," řekl "Kentucky Kid" na závěr.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.