Stonera bych nepodceňoval, říká Hayden

Američan Nicky Hayden projel cílem posledních tří závodů šampionátu pokaždé čtvrtý a v této chvíli je na bodech lepší od kolegy Stonera, jenž v letošním roce nedokončil hned dva závody a nyní mu patří až třináctá příčka.

Casey Stoner má letos špatný začátek sezony. Vlastně už loni ukončil poslední závod pádem v zaváděcím kole, stejným způsobem pak pokračoval v úvodním klání roku 2010 v Kataru a třetím podniku v kalendáři, francouzském Le Mans. Nyní ztrácí na vedoucího Lorenza padesát devět bodů a to je celkem dost.

Australanův týmový kolega Nicky Hayden je ale přesvědčen, že nic není ztraceno a po pár nepovedených závodech nejde Casey Stonera poslat na vedlejší kolej a říct o něm, že jeho šance na titul jsou letos v nedohlednu.

„Nemá to teď jednoduché, ale má neskutečně rychle zapomíná. Může klidně prožít tu nejhorší nehodu v životě, ale při dalším výjezdu zajede okamžitě nejlepší čas,“ řekl Nicky Hayden na adresu svého kolegy. „Nedělám si o něho obavy, protože může klidně vyhrát další čtyři závody v řadě. Má teď problémy, ale bude zase zpátky.“

Nicky Hayden pak blíže uvedl ke Stonerově pádu, který se odehrál těsně před ním, jen několik okamžiků poté, co byl Australanem předjet: „Odehrálo se to přímo přede mnou. Viděl jsem jak mu trošku ujel předek a pak už to bylo. Zdálo se to jako věčnost, protože zůstal ve stopě, já nemohl akcelerovat a měl obavy ohledně chlapů za mnou.“ 

Příští týden je na programu italská Velká cena v Mugellu, kde loni získal Casey Stoner pro Ducati první vítězství na jejich domácím okruhu v MotoGP, takže je určitě tím nejlepším místem k tomu, aby tam nabral druhý dech a zabojoval plnou silou o titul v možná své poslední sezoně u italského týmu.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz