Stonerovi narušovaly rytmus problémy s nastavením

Hayden zajížděl slušné časy, ale měl nízký top speed.

Oba závodníci stáje Ducati Marlboro načasovali na Sepangu svá nejrychlejší kola na poslední pokusy. Casey Stoner obsadil v tréninku na nedělní Velkou cenu Malajsie druhé místo o pouhých 0,064 sekundy za nejrychlejším Jorgem Lorenzem. Nicky Hayden se rovněž průběžně zlepšoval, skončil osmý.

Stoner byl vzhledem k podmínkám na trati rychlými časy překvapen. "Díky velkému horku je tu menší přilnavost než obvykle. Jsem spokojen s naší rychlostí a se svou fyzickou kondicí, ale bylo to vyčerpávající, ke konci už jsem se cítil unaven. Nemyslím si, že bych na tom byl hůř než kdokoliv jiný. Je to odlišné od pocitů na začátku sezony," vysvětloval Australan, který nebyl zcela spokojen se svým nastavením. "Kdykoliv jsem vyjel na trať, objevil se nějaký problém, který nás poslal zpátky. To narušovalo náš rytmus. Postupně jsme dělali pokroky, ale potřebujeme zítra lepší základ, abychom se pořádně připravili na závod."

Hayden zaznamenal jeden z nejlepších pátečních tréninků za poslední dobu, spokojen byl jen částečně. "Na nejlepší ztrácíme zhruba sekundu. To na tomto okruhu není moc. Udělali jsme dnes změny na elektronice. To zlepšilo můj pocit na motorce. Mohl jsem konzistentně zajíždět časy v první desítce. Obvykle bývám v prvním tréninku víc vzadu," přiznal Američan. Přesto ví, že se potřebuje zlepšit. "Musíme zjistit, proč jsem na top speed čtvrtý odzadu. Je to zvláštní, protože víme, že máme silnou motorku. Přes noc to zkusíme napravit, protože bych byl radši čtvrtý zepředu! Celkově to ale byl dobrý začátek a jsem zvědav, jak se zlepšíme zítra během devadesáti minut na trati."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz