Stonerovi se nepovedl začátek, ale nakonec skončil čtvrtý

Nicky Haydena hned v prvním kole srazil k zemi Takahashi.
Klepněte pro větší obrázekCasey Stonerovi, vítězi zahajovacího závodu z Kataru dnes patřilo v závěru japonské Grand Prix čtvrté místo. Hned po startu bojoval jezdec Ducati s vibracemi, které pravděpodobně pocházely od přední brzdy a v prvních kolech závodu nedokázal přesně vyhodnotit, jak nebezpečné jsou tyto příznaky pro samotnou jízdu.

Po prvním kole Australan klesl až na šestou pozici, ale postupně získával i s přetrvávajícím problémem s brzdou na jistotě a začal postupně zlepšovat své časy na kolo. To mělo v konečném důsledku za následek, že jeho stíhací jízda za jezdcem Hondy Doviziosem byla úspěšná a dokázal Itala předjet a získat třináct bodů do průběžného hodnocení šampionátu.

„Předpokládám, že jsme měli stejný problém, jako každý jiný a to v tom, že jsme měli málo času na nastavení motocyklu, ale celkem vzato si myslím, že jsme byli schopni zajet odpovídající časy na kolo k vedoucím jezdcům a ztratili příliš času právě při startu,“ řekl úvodem Casey Stoner.

„Už v zahřívacím kole jsem cítil vibrace od přední brzdy, nebyla plynulá a já si díky tomu nebyl v prvních pěti nebo šesti kolech vůbec jistý,“ pokračoval Stoner. „Nedokázal jsem si s tím poradit a nebyl tak schopný brzdit, kde jsem chtěl. Možná bych mohl jet rychleji, ale nevím jak moc by to bylo bezpečné.“

„V každém případě jsem přišel o hodně pozic hned při startu závodu a strávil až příliš času bojem při předjíždění,“ řekl dnes čtvrtý Australan a závěrem dodal. „Když jsem se dostal na dohled čelních pozic, tak to už bylo příliš pozdě. Závod, ale nebyl ztracený, nepřišli jsme o moc bodů a je to mnohem lepší začátek sezony než tomu bylo v minulém roce.“

Velká cena Japonska byla domácím závodem pro nováčka v MotoGP Takahashiho ze Scot Racing, který zřejmě přehnal svou motivaci a následkem toho narazil zezadu do Nicky Haydena, pro kterého tak rázem nedělní závod v Japonsku skončil.

Neskutečná smůla pro Američana, který už má za sebou jeden pád z kvalifikace v Kataru a v dnešním závodu si měl potvrdit zlepšení, jehož dosáhnul v tom minimu času, který měli o závodním víkendu jezdci k dispozici. Velké štěstí je samozřejmě skutečnost, že po pádu, který nevypadal vůbec dobře, Američan zůstal nezraněn.

Klepněte pro větší obrázek„Stalo se přesně to, co jsme vůbec nepotřebovali,“ řekl Nicky Hayden, který dnešní závod v Japonsku nedokončil. „Slušně jsem odstartoval a myslím, že jsem byl o několik pozic vpředu a právě když jsem najížděl do vlásenky, která je velmi pomalá zatáčka a tvrdá na brzdy, jel jsem svou stopu a Takahashi mě srazil k zemi. Přišlo to bez varování, aniž bych cokoliv postřehnul!“

„Nechci to nijak komentovat, nechci vypadat jako nějaký ufňukanec, ale sami víte, že to bylo první kolo … naštěstí jsem v pořádku,“ uvedl k incidentu s Takahashim Nicky Hayden. „Ve skutečnosti jsem stejně dopadl na záda, jak naposledy v Kataru a moje kombinéza a přilba má úplně stejné oděrky.“

„Je to velká škoda, protože jsem upřímně v tomto víkendu cítil, že jsme v mnohém pokročili. V každém případě teď musíme jít dál a zaměřit se na další závod,“ řekl závěrem Nicky Hayden, který bude mít příležitost potvrdit své zlepšení už příští týden ve španělském Jerezu.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.