Stonerovi změna prospěje, říká Livio Suppo

Současný šéf marketingu Hondy Livio Suppo ještě přednedávnem řídil tovární tým italského výrobce motocyklů z Boloně, ale teď již v pozici jejich soupeře vzal Ducati jejich jezdecké eso Casey Stonera.

Podle Suppa, který se s Ducati rozloučil koncem loňského roku, je taková změna pro Australana jenom dobře, protože tím získá novou motivaci bojovat o titul v týmu s bohatou závodní historií a navíc velmi konkurenčním jezdeckým složením, pokud se pro rok 2011 potvrdí dvojice Pedrosa a Dovizioso.

Teď už můžeme konstatovat, že Livio Suppo k Hondě odešel s myšlenkou připravit půdu pro Casey Stonera, což se mu teď podařilo, ale nejdůležitějším bodem bude zlepšit výsledkovou úroveň továrního týmu, což nebude vůbec jednoduché, ale to bude jednoznačně Stonerovým úkolem číslo jedna.

„Stoner je absolutně nadšený a už se nemůže dočkat až zahájí své nové dobrodružství,“ řekl Suppo pro italskou Gazzetta dello Sport. „Máme v něho pevnou důvěru a jsem si jistý, že dřív než k nám přijde, nabídne Ducati větší satisfakci.“

„Tady nalezne tým, který v sedmadvaceti letech závodění vyhrál čtrnáct titulů. Změna prostředí mu jenom prospěje,“ řekl závěrem Livio Suppo, jehož touha po Stonerovi v paddocku MotoGP ještě připraví nejednu přestupovou zajímavost pokud se skutečně potvrdí, že Valentino Rossi půjde k Ducati a na jeho místo přijde Ben Spies.