Stop and Go v příštím roce s Kolumbijcem Hernándezem

Společně s thajským závodníkem Ratthaparkem Wilairotem pojede v příštím roce jeho nový týmový kolega Kolumbijec Santiago Hernández, bratr Yonny Hernándeze, který letos působil u Blusens STX.
Stop and Go v příštím roce s Kolumbijcem Hernándezem

Tým Stop and Go potvrdil svou finální sestavu jezdců pro rok 2011, když podepsal smlouvu s osmnáctiletým jezdcem z Kolumbie Santiagem Hernándezem. Ten bude týmovým kolegou Ratthaparka Wilairota, který se v těchto dnech zotavuje ze zranění, které utrpěl při nehodě v Bangkoku.

Tým pod vedením Eduarda Peralese zvolil pro nadcházející ročník jiného výrobce motocyklů a po premiérovém roce v Moto2 na podvozku Bimota přechází na osvědčenou britskou značku FTR. Oba jejich jezdci s tímto podvozkem zkušenosti nemají, takže bude důležité využít všechen čas oficiálních testů. Jenže to je teď s otazníkem v případě Wilairotova zdravotního stavu. Thajec stále leží v nemocnici a jeho první testy na novou sezonu jsou tak vážně ohroženy.

Hernández pojede v mistrovství světa první kompletní sezonu a na spolupráci s týmem Stop and Go se samozřejmě těší. „Jsem rád, že vstupuji do mistrovství světa a věřím, že při zkušenostech, které má Eduardo Perales se jako jezdec můžu dál rozvíjet,“ uvedl Hernández. „Vím, že se budu muset přizpůsobit mnoha novým okruhům, ale s pomocí mého bratra by to mohlo být snadnější. Příští rok bude těžký, ale udělám maximum, abych se po jezdecké stránce zlepšoval a ve své premiérové sezoně dosáhl dobrých výsledků .“

Šéf týmu Eduardo Perales k tomu poznamenal: „Santiago Hernández předvedl, že je schopným jezdcem, který může závodit v šampionátu třídy Moto2 a jsme přesvědčeni, že v nadcházející sezoně může dosáhnout velmi dobrých výsledků. Věřím, že vzájemná spolupráce bude produktivní pro obě strany a chceme, aby se u nás od prvního dne cítil jako doma.“


21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz