Stoprocentní úspěšnost v kvalifikaci pro jezdce Fiat Yamahy

Lorenzo se postaví na první a Rossi na druhé místo na startu.
Klepněte pro větší obrázekPro tým Fiat Yamaha dopadla dnešní kvalifikace tím nejlepším možným způsobem. Oba jejich jezdci byli v sobotní kvalifikaci nejrychlejší. Jorge Lorenzo získal první pozici na startovním roštu a jeho týmový kolega Valentino Rossi se postaví hned vedle něho na pozici druhou.

Oba jezdce dělí minimum v podobě 0,013 sekundy, ale přesto je to Lorenzo kdo má před domácím publikem výhodu startu z první pozice, kterou si v letošním roce dokázal zajistit už potřetí.

„Dneska bylo neuvěřitelné horko a zítra tak bude velmi náročné ujet tolik kol bez toho, aniž by vás to celkově nevyčerpalo!“ řekl Jorge Lorenzo úvodem. „Jsem velmi spokojený s pole position před svými domácími fanoušky a na dráze, kterou doopravdy miluji.“

„Zítra to bude velmi těžký závod pro všechny a očekávám hodně dobrý boj s Valentinem, který tu má velmi výraznou rychlost. Vypadá to, že stejně tak tam bude Stoner s Doviziosem, takže věřím, že to bude pro fanoušky velmi napínavý závod,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo.

Smůla pro Valentina Rossiho, který přišel o pole position v posledních minutách sobotní kvalifikace. Nic to ovšem nemění na faktu, že má svůj motocykl velmi dobře připravený a díky tomu se také po dlouhé době vrací do první řady, kde bude startovat mimo Lorenza také s dnes třetím Casey Stonerem.

„Je dobré být po třech závodech mimo první řadu zase zpátky, takže jsme s tím všichni spokojení,“ řekl k pozici na startovním roštu zítřejší Velké ceny Katalánska Valentino Rossi. „Samozřejmě mi je líto, že nám pole position unikla o takový kousek, ale v každém případě máme vynikající rychlost a pro zítřek si věřím.“

„Čekáme na dobré počasí pět závodů a nyní je možná teplota až příliš vysoká, ale určitě je to pro všechny lepší než déšť! Myslím si, že v tom teple to bude zítra náročný závod a už po několika kolech si myslím začnou motocykly trošku klouzat, což znamená, že můžeme očekávat dobrou bitvu a tvrdý boj!“ řekl závěrem Valentino Rossi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.