Stroje Suzuki se alespoň přiblížily první desítce

Álvaro Bautista si musel vzhledem ke změně podmínek hledat nové referenční body a dojel dvanáctý. Loris Capirossi nedobrzdil do zatáčky a upadl v kačírku.

Alespoň jeden ze strojů stáje Rizla Suzuki dojel do cíle Velké ceny Velké Británie na bodovaném umístění. Álvaro Bautista dokončil na dvanáctém místě, Loris Capirossi atakoval první desítku, ale ve čtrnáctém kole nedobrzdil do jedné ze zatáček a při následném výletu do kačírku upadl.

Bautista si vzhledem ke změně podmínek při závodě připadal skoro jako při prvním tréninku. "Mohl jsem jet, jak jsem chtěl. Neměl jsem žádné referenční body, musel jsem se učit během závodu a to bylo docela těžké. Jsem spokojený, myslím, že jsme s motorkou ve studených podmínkách udělali pokrok a během závodu jsme dokázal jet konzistentně rychleji, než bylo mé kvalifikační kolo," pochvaloval si Španěl, jehož zraněné rameno se už lepší. "V posledních několika kolech trochu bolelo, ale jsem potěšen ze své rekonvalescence. Dnes byl první den od mého zranění, kdy jsem mohl pořádně tlačit a doufám, že v příštích závodech budu silnější také psychicky a budu si na motorce víc věřit."

Podle Capirossiho byl uplynulý víkend velmi obtížný. "Dnes jsme měli lepší podmínky a měl jsem na motorce lepší pocit. Můj start nebyl tak špatný, ale pořád jsem nejel tak tvrdě, jak bych chtěl," přiznal Ital a začal popisovat svůj pád. "Sedm kol před cílem mi během brzdění uklouzl předek, takže jsem musel pustit brzdy a najet do zatáčky příliš rychle. Proto jsem skončil v kačírku a havaroval."

Veterán přiznal, že celý víkend marně hledal možnost, jak stroje Suzuki zrychlit a dosáhnout požadované přilnavosti. "Omlouvám se celému týmu a všem, kteří nás přišli podpořit, protože jsme se při domácím závodě příliš nepředvedli," litoval Capirossi. "Občas takové závody přijdou. Musíte pokračovat, dokud se to nezlepší."

Šéf týmu Paul Denning už po trénincích přiznal, že neočekával v závodě výraznější změny. "Oba jezdci tlačili, jak to šlo, a nakonec jsme byli ve skupince bojující o desáté místo, což je lepší než v tréninku či kvalifikaci. Trochu vyšší teploty nám lehce pomohly, ale znamenalo to, že veškerý dosavadní trénink byl bezvýznamný."


18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz