Studená dráha v Motegi jen zvýraznila problémy s přilnavostí

Elías přesto zajel devátý čas a byl druhým nejrychlejším na Hondě.
Jezdci týmu San Carlo Honda Gresini Toni Elías a Alex De Angelis nejsou se svými dnešními výsledky vůbec spokojení. Stále je provázejí potíže se zadní přilnavostí RC212V a každá změna, která tento problém nějakým způsobem řeší se okamžitě projeví v nepříznivém chování motocyklu.

Toni Elías přes všechny potíže dokázal zajet devátý čas a byl druhým nejlepším jezdcem Hondy hned po Doviziosovi z továrního týmu. Alex De Angelis v chladných podmínkách dráhy v Motegi zatím nedokázal vyřešit k plné spokojenosti problémy se zadní přilnavostí a dnes mu patří patnáctá příčka.

„Dnešní podmínky byly asi ještě náročnější než naposledy v Kataru, protože ta zima byla neuvěřitelná,“ uvedl Španěl Toni Elías. „Problém, který jsme měli před sezonou v zahřívání pneumatik se obnovil nízkými teplotami dráhy, ale Honda nám přivezla některé nové části podvozku, které tady pomohly.“

„Zatím jsme pořád ještě daleko od pozic, kde potřebujeme být, ale dneska jsem druhým nejrychlejším jezdcem Hondy, jen desetinu od nejrychlejšího. Třebaže nejsem spokojen se svou pozicí je důležité, že stahujeme ztrátu,“ řekl po prvním pětačtyřicetiminutovém volném tréninku Toni Elías.

„Z teplého počasí, které tu panovalo včera se počasí změnilo do dnešního studeného dne, což určitě zamíchalo kartami a pro nás to znamenalo, že když jsme dostali motocykl ven, narazili jsme na stejný druh problémů, které jsme měli v Kataru, kde bylo také chladno,“ uvedl Alex De Angelis, kterému dnes patří patnáctá pozice.

„Máme problémy se zadní přilnavostí a třebaže chlapi provedli během tréninku nějaké změny, které zdá se fungovaly, přesunem těžiště k zadní části jsem měl zase problémy udržet předek motocyklu na dráze v místech, kde se intenzivně akceleruje a musel tak ubrat plyn, což se samozřejmě projevilo na čase. Takže se potřebujeme ještě dnes večer podívat na data a pokusit se najít nějaký lepší kompromis,“ uvedl Alex De Angelis.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz