Suzuki bude rychlý okruh v Katalánsku vyhovovat

Po nevýrazném začátku sezony bude snad Barcelona místem, kde se nepříjemná situace tovární Suzuki změní k lepšímu a jejich jezdci Loris Capirossi a Álvaro Bautista konečně zabojují o pozice v první desítce.

Po šesti kolech sezony patří jezdecké dvojici tovární Rizla Suzuki poslední a předposlední místo v průběžném hodnocení šampionátu pokud nebudeme počítat Kousuke Akijošiho, který nahradil v Assenu a ještě v Barceloně pojede za zraněného Hiroshi Aoyamau.

Álvaro Bautista pojede v Montmeló svou domácí Grand Prix a věří, že zranění klíční kosti už nebude omezovat jeho výkon. Určitě se bude snažit o maximum, protože nebude chtít jako tovární jezdec skončit poslední před domácím publikem.

„Pár dnů jsem si teď odpočinul a moje ruka teď vypadá mnohem lépe než v Assenu a věřím, že tento víkend už budu mnohem silnější,“ řekl Álvaro Bautista před domácím podnikem v Barceloně. „Barcelona je pro mě výhodná dráha, protože je velmi dlouhá a velmi rychlá, takže nebude tak fyzicky náročná jako Assen.“

„Je to speciální místo pro každého španělského jezdce, protože tam slyšíte všechny fanoušky, kteří vás ženou dopředu, takže být tam je opravdu skvělý pocit,“ pokračoval Bautista. „Vyhrál jsem tam v roce 2006 závod 125ccm a v roce 2009 závod 250ccm, takže mám na tento okruh velmi hezké vzpomínky a vzhledem k tomu, že je to moje domácí Velká cena, budu se snažit získat dobrý výsledek pro sebe a tým. Teď je skutečně potřebujeme, takže to bude dobré místo, kde  s tím začít.“

Loris Capirossi má v Montmeló zajímavý záznam, když loni zajel v Barceloně na pátou příčku s GSV-R a jeho výkony jen několikrát představovaly umístění horší, jak šesté místo. Ital má bojovou náladu a snad už v Barceloně se mu podaří přijít všem problémům na kloub.

„Potřebujeme se co nejdřív vrátit zpátky na dráhu a najít řešení toho, co nás v posledních závodech brzdilo,“ řekl Loris Capirossi, zkušenější z dvojice jezdců Suzuki. „Barcelona je dobrý okruh a vím, že tam můžu zajet dobře stejně, jako že tam GSV-R výborně funguje. Všichni u týmu pracují dost tvrdě v každém závodu, ale právě nyní nemůžeme najít řešení našich problémů.“

„S tak nabitým programem a bez možnosti testování v této fázi sezony nemáme moc šancí provést významnější změny, které by problém vyřešily. Tyto výsledky nejsou dobré pro nikoho, ale jsme pořád plně koncentrovaní na to, co musíme udělat a každý v týmu je stále motivovaný, že dokážeme změnit situaci už brzy k lepšímu,“ uvedl závěrem Loris Capirossi.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz