Suzuki GSV-R konečně v bitvě o pozice v první desítce

Álvaro Bautista předvedl v osmadvaceti kolech závodu v Indianapolisu bojovný výkon a cílem projel na slušném osmém místě. Loris Capirossi skončil jedenáctý.

V nájezdu do druhého kola figuroval Bautista až na čtrnáctém místě, ale rychle se dostal do tempa a poměrně v klidu si dokázal prorazit cestu až do první desítky. V polovině klání dojel Simoncelliho a s ním pak do konce sváděl souboje o konečnou sedmou příčku. Bautista na starého rivala z čtvrtlitrů hledal způsob, jak ho předjet a několikrát se o to také pokusil, ale povrch dráhy byl v tomto ohledu až příliš nebezpečný a nakonec se spokojil s body za osmé místo.

„Byl to těžký a náročný závod, protože bylo takové horko, že jste mohli cítit sálající teplo z motorky a povrchu dráhy,“ řekl úvodem Álvaro Bautista. „Na začátku jsem přišel o několik pozic, ale velmi rychle jsem dokázal dojet další jezdce, zůstal za Kalliem a rozhodl se jet za ním, protože měl dobrý rytmus.“

„Dojeli jsme Simoncelliho a protože jsem byl rychlejší než Kallio, bylo lepší ho předjet a zavěsit se za Simoncelliho sám. Na dráze jsem věděl o dvou místech, kde bych mohl Simoncelliho předjet, ale byly velmi riskantní s mnoha hrboly,“ pokračoval Španěl, který chtěl závod za každou cenu dokončit, na předjetí čekal až příliš dlouho a nakonec projel cílem za Simoncellim.

Loris Capirossi nebyl vůbec spokojen s výsledkem a nebyl ani spokojen s tím, jakým způsobem se vyvíjel celý závodní víkend v Indianapolisu. Motocykl mu jednou fungoval dobře, jednou zase méně a v den závodu to byla zrovna ta horší varianta.

„Někdy není kontakt s motocyklem tak špatný, ale někdy je s ním těžké jezdit a dnes to bylo velmi těžké,“ uvedl Loris Capirossi. „Absolutně jsem postrádal cit s přední pneumatikou a to byl problém, který jsme už v tomto roce měli několikrát a někdy je také příčinou pádu.“

„Snažil jsem si udržet rychlost, která ale nebyla tak vysoká, jak bych si představoval a v závěru se snažil atakovat Barberu. Předjel jsem ho, ale v posledním kole tam vjel trošku potřeštěně, narazil do mě a vytlačil na trávu, takže jsem o desátou příčku přišel,“ řekl Capirossi.