Suzuki je proti zákazu testování

Hledá se kompromisní řešení.
Tým Suzuki se postavil proti zákazu testování, který měl být součástí úsporných opatření. Plán počítal se zrušením pěti testů po evropských Grand Prix, ale v rámci kompromisu zřejmě zůstanou testovací jízdy po GP Katalánska a ČR.

Podle šéfa Suzuki Šiničiho Sahary jsou pondělní testy po závodech nákladově efektivní pro zkoušení nových dílů, tým totiž v místě Grand Prix zůstane jen o den déle.

"Požadovali jsme více testů, hlavně po závodech. Chceme více testovat po závodech, protože to je pro nás nejlevnější testování. Ale také bychom měli mít pochopení pro ekonomickou situaci ostatních týmů. Nechceme snižovat objem testování, ale určité snížení akceptujeme. Zatím nebylo nic domluveno a i když by to ušetřilo určité náklady díky menšímu počtu kilometrů, domníváme se, že pondělní testy jsou nutné," řekl Sahara.

Náklady se týmům v případě testů po Grand Prix zvyšují jen nepatrně ve srovnání s klasickými testy mimo sezónu. Výdaje na cestování jsou spojené s účastí na závodním víkendu, pouze je třeba si prodloužit pobyt v místě konání o jeden den.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz