Suzuki jede do Jerezu s poslední verzí modelu GSV-R

Vermeulen a Capirossi mají v plánu zabojovat o BMW.
Po podpisu smlouvy se svým titulním sponzorem, britskou společností Rizla, míří tovární Suzuki k poslednímu předsezonnímu testu na jih Španělska opět jako tým Rizla Suzuki MotoGP.

Po velmi výrazných výsledcích v předchozích dvou testech v Malajsii a Kataru jejich oba jezdci Loris Capirossi a Chris Vermeulen mají v plánu pokračovat ve zlepšení také na okruhu v Jerezu.

Přes čtyři kilometry dlouhý okruh v Jerezu je pravidelným testovacím okruhem pro MotoGP. Během dvou dnů nabídne jezdcům poslední možnost si nastavit motocykly tak, aby jejich start do sezony byl co možná nejlepší.

„Testu v Jerezu se už nemůžu dočkat,“ uvedl v tiskovém prohlášení týmu Chris Vermeulen. „Po prvních dvou testech, kde jsme učinili nějaké pokroky bude zajímavé vidět, jaká zlepšení udělala továrna na základě dat, jenž jsme jim poskytli ze Sepangu a Kataru. Věřím, že technici dělají, co je v jejich silách, aby nalezli to, co hledáme.“

„Test v Jerezu bude zajímavý. Bude to poprvé, co se zúčastníme měřeného tréninku, podobnému novému formátu kvalifikace s pravidlem jednotných pneumatik. To nám umožní zjistit, co pravděpodobně můžeme v nadcházející sezoně očekávat od kvalifikace.“

„Je to náš poslední test před začátkem sezony, takže bude velmi důležitý pro celý tým, aby odvedl tolik práce, jak jen to bude možné a ukončit období, kdy se nezávodilo, na vysoké úrovni,“ uvedl závěrem Vermeulen.

První skutečnou zkouškou jezdců a jejich strojů, dřív než odjedou do Kataru, bude v neděli odpoledne pětačtyřicetiminutová ´kvalifikace´, jejíž vítěz odjede ve zbrusu novém autě. Chris Vermeulen a Loris Capirossi plánují zabojovat takovým způsobem, aby to byl právě někdo z nich, kdo si převezme klíče od BMW.

„Začátek roku jsme měli dobrý, ale ve zlepšování musíme pokračovat,“ řekl Loris Capirossi. „Nyní jsem ve velmi dobré kondici a každý den se připravuji na novou sezonu.“

„Věřím, že nám Suzuki poskytne motocykl, který dokáže vítězit a už se nemůžu dočkat na jeho poslední verzi, kterou dostaneme v Jerezu. Na novou sezonu se skutečně těším a cítím se připravený, jak kdy předtím, takže se už nemůžu dočkat až budu závodit!“ řekl závěrem Loris Capirossi.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.