Suzuki má předposlední možnost výrazně zabodovat

V Malajsii se jim letos dařilo během zimních testů.
Klepněte pro větší obrázekPo velmi těžkém závodním víkendu na Phillip Islandu všichni u Rizla Suzuki věří ve zlepšení na předposledním okruhu v kalendáři světového šampionátu, kterým je Sepang v Malajsii. S vysokými teplotami a vlhkostí vzduchu je to zcela jiné prostředí než naposledy v Austrálii, ale závodní okruh u Suzuki dobře znají z testů a ty poslední se ji skutečně podařily.

Chris Vermeulen se v Sepangu umisťoval pravidelně v první desítce, ale pokud má v plánu atakovat sedmou pozici v šampionátu, bude muset vážně zabrat a deváté místo z předchozího ročníku si výrazným způsobem zlepšit.

„Je to okruh, který všichni dobře známe, protože tam hodně testujeme,“ řekl Chris Vermeulen. „Bude tam velmi horko a vlhko, což je něco zcela odlišného ve srovnání s Phillip Islandem. Naše GSV-R si tam v minulosti vedla dobře, takže to je něco, na co se tento víkend zaměříme.“

„Máme tam dobré základní nastavení, takže doufejme, že nám bude fungovat a my tak můžeme být hned od začátku konkurenceschopní,“ řekl Australan, pro kterého je závod v Malajsii předposledním v barvách tovární Rizla Suzuki.

Italskému jezdci Suzuki Lorisi Capirossimu Sepang vyhovuje. V roce 2005 tam závod vyhrál a o rok později se umístil na druhém místě. Letošní zimní testy se mu tam opravdu povedly a na to také Ital spoléhá, že podobně by to mohlo vyjít i v předposledním podniku letošní sezony.

„Sepang je velmi dobrým okruhem pro náš motocykl i pro mě, protože jsme si tam velmi dobře vedli v zimních testech a díky tomu jsme cestou tam optimisticky naladěni,“ řekl Loris Capirossi.

„Motorka je teď zcela odlišná od verze, s kterou jsme tam naposledy testovali, ale budeme se tam snažit zajet dobře, stejně jak se nám to podařilo v zimě a já osobně opravdu věřím, že se tam můžeme pokusit o dobrý výsledek.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz