Suzuki MotoGP představila své dvě GSV-R v modrých barvách

Také v roce 2009 je hlavním sponzorem britská společnost Rizla.
Dnes ráno představili jezdci Loris Capirossi a Chris Vermeulen staronové zbarvení svých motocyklů Suzuki GSV-R v klasické modré, která už reprezentuje tým Rizla Suzuki MotoGP čtvrtým rokem.

Teprve začátkem měsíce podepsali zástupci týmu jednoletou smlouvu s britskou společností Rizla, která stejně jak ostatní trpí celosvětovými ekonomickými problémy a byla z toho důvodu nucena ukončit podporu týmu Suzuki v britském šampionátu superbiků.

Japonská Suzuki v letošní sezoně pokračuje s dvěma motocyklovými prototypy GSV-R v královské kubatuře světového šampionátu a má stejné jezdecké obsazení, jaké jsme mohli vidět už v minulém roce. Zkušeného Itala Lorise Capirossiho a australského jezdce a experta na mokré povrchy Chrise Vermeulena.

Z technického hlediska je letošní model motocyklu přepracovanou verzí GSV-R 2008, ale s nesrovnatelně lepšími parametry, novým motorem a podvozkem. Dnešní Suzuki je plně konkurenceschopný motocykl, jehož pravděpodobně nejslabší stránkou je zatím maximální rychlost.

Právě dvoudenní test v Jerezu se také na tuto oblast zaměří, když budou oba jejich jezdci testovat nové motorové komponenty, které pro poslední předsezonní test získali z továrny v Japonsku.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz